Czarna orchidea. Witamy w drużynie – relacja ze spotkania autorskiego z Marcysią Koćwin

Spotkanie autorskie z Marcysia Koćwin W piątek, 16 czerwca 2023 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Feliksa Raka w Krasocinie odbyło się spotkanie autorskie z debiutującą pisarką Marcysią Koćwin, autorką świeżo wydanej powieści fantasy „Czarna orchidea. Witamy w drużynie” (Wydawnictwo Sorus). Pochodząca z Włoszczowy Marcysia Koćwin, na co dzień uczy się w 2 LO im. htm. Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

Jednak zainteresowanie pisaniem przejawiała już od wczesnych lat dziecięcych – w wieku 9 lat podjęła się pierwszych prób pisania powieści, natomiast w wieku 14 lat powstała „Czarna orchidea. Witamy w drużynie”. Zachęcona recenzjami rodziny i przyjaciół, rozpoczęła poszukiwania wydawcy swojej powieści, co okazało się bardzo trudne. Ostatecznie to Wydawnictwo Sorus wzięło pod swoje skrzydła powieść młodziutkiej pisarki. Dzięki wsparciu rodziców i dziadków Marcysia przygotowuje się do wydania kolejnych 3 tomów swojej powieści. Inspiracji dostarcza jej twórczość George R.R. Martin oraz J. R. R. Tolkien. Na spotkaniu Marcysia przedstawiła fragment swojej powieści, aby zachęcić młodzież do sięgnięcia po jej książkę. Dziękujemy serdecznie za spotkanie, a Marcysi życzymy dalszych sukcesów pisarskich.

Czarna orchidea. Witamy w drużynie

Młodzi zawsze byli skorzy do buntu. Zwłaszcza, jeśli żyją w Galaktyce rządzonej przez despotycznego Imperatora Stawiusa. Kierując się szczytnymi ideami, bądź też dziełem przypadku czy nieszczęśliwych zdarzeń, czwórka nastolatków decyduje się założyć klan buntowników i pozbawić Imperatora władzy. Usłyszawszy legendę o Czarnej Orchidei, magicznym kwiecie będącym niejako drogowskazem do pradawnych, czarodziejskich artefaktów, czynią ją celem swoich poszukiwań. Mają zamiar dzięki mocy zaczarowanych przedmiotów stawić czoła Imperium. By temu sprostać będą jednakże musieli najpierw dokonać ważnych wyborów, ucząc się współpracować. Niemniej szybko okaże się, że nie ma ludzi bezinteresownych oraz całkowicie oddanych innym, a nawet najszlachetniejsze pobudki wyzwoleńcze mogą zostać przerodzone w żądzę posiadania i władzy. Przy czym nie należy zapominać iż każdy ma swój własny pomysł na państwo Idealne

Czarna Orchidea. Witamy w drużynie to książka nie tylko dla miłośników fantastyki, to powieść dla tych, których pasjonują mechanizmy władzy, trudy relacji, zapierające dech w piersiach przygody i zwroty akcji.

Źródło: https://sorus.pl/produkt/czarna-orchidea/