Od 4-go roku bez książeczki ani kroku

Od 4-go roku roku bez książeczki ani krokuWe wtorek, 20 czerwca, w ramach akcji „Od 4-go roku bez książeczki ani kroku” Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński spotkał się z przedszkolakami z przedszkoli w Krasocinie, Olesznie i Bukowie.


O godzinie 9:00 w GBP im. Feliksa Raka w Krasocinie Pan Wójt spotkał się z dziećmi z gr. II i IV (opiekunowie Edyta Pilichowska oraz Aneta Mikołajczyk) z Samorządowego Przedszkola w Krasocinie, którym przeczytał zabawne opowiadanie Juliana Tuwima „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. Następnie wraz z Dyrektor biblioteki p. Magdaleną Kowalczyk rozdali przedszkolakom pamiątkowe książeczki ufundowane przez p. Wójta.
Pan Wójt odwiedził następnie grupy 4-latków z Samorządowego Przedszkola w Olesznie (opiekun Justyna Michałek) oraz Samorządowego Przedszkola w Bukowie (opiekun Ewa Malaga), gdzie również przeczytał opowiadanie i wręczył pamiątkowe książeczki.
Mamy nadzieję, że otrzymane książki wyrobią nawyk częstego sięgania po lekturę. Panu Wójtowi dziękujemy za pomoc w krzewieniu kultury i zapału czytelniczego u dzieci od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że nieraz przestąpią próg biblioteki.