Od 4-go roku roku bez książeczki ani kroku

Od 4-ego roku bez książeczki ani krokuW dniach 1 – 9 czerwca 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie wzięła udział w największym dorocznym święcie czytelniczym: XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. W tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.

W bibliotece wydarzenie zostało zainaugurowane przez Wójta Gminy Krasocin Ireneusza Gliścińskiego, który jak co roku zasponsorował książeczki 4-latkom z gminy Krasocin.  5 czerwca w ramach spotkania „Od 4-go roku bez książeczki ani kroku” Pan Wójt spotkał się w GBP w Krasocinie z przedszkolakami z przedszkoli w Krasocinie, Olesznie i Bukowie. O godzinie 10:00  w GBP w Krasocinie Wójt Gminy Krasocin wraz z Dyrektorem szkoły Krzysztofem Jasiowskim oraz Dyrektor biblioteki Magdaleną Kowalczyk wręczyli dzieciaczkom „Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka” autorstwa Agnieszki Antosiewicz. Dyrektor biblioteki przeczytała „Lokomotywę” Juliana Tuwima, którą później najmłodsi tworzyli z kolorowych kartek. W bibliotece mogli zobaczyć lokomotywę z pudełek, w której umieszczone były ciekawe książeczki z biblioteki.

Pan Wójt odwiedził następnie Samorządowe Przedszkole w Olesznie, gdzie wraz z panią Dyrektor Zofią Marcinkowską wręczyli książeczki 4-latkom z grupy Misie (opiekun Magdalena Kawka). Bibliotekarka Anna Lichosik również przeczytała najmłodszym „Lokomotywę” Juliana Tuwima.

W tym dniu 4-latki z Samorządowego Przedszkola w Bukowie także otrzymały pamiątkowe książki z rąk Pana Wójta oraz Dyrektor Agaty Kapelusz-Derejskiej. Opiekun grupy Pani Elżbieta Giemza przygotowała wraz z dziećmi krótki występ artystyczny z tej okazji.

Mamy nadzieję, że otrzymane mądre i ciepłe opowiadania pomogą dzieciom lepiej zrozumieć świat i wyrobią nawyk częstego sięgania po lekturę. Panu Wójtowi dziękujemy za pomoc w krzewieniu kultury i zapału czytelniczego u dzieci od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że „pociąg do książek” pozostanie na długo w ich duszach.