Cała Polska Czyta Dzieciom z farmaceutą

CPCD z farmaceutką6 czerwca 2019 r. w ramach akcji Cała polska Czyta Dzieciom odbyło się spotkanie z panią Aldoną Pełką, kierownik apteki „Zdrowie” w Łopusznie. Obecne na spotkaniu dzieci z klas pierwszych z Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie wysłuchały fragmentu „Kiedy byłam mała” Danuty Wawiłow z książki „Poczytaj mi mamo. Księga druga”. Opowiadanie stało się punktem wyjścia do rozmowy o zdrowym odżywianiu, źródłach witamin i zaletach uprawiania sportu na co dzień. Pani Aldona zaprezentowała dzieciom różne rodzaje leków dostępnych w aptece – od tabletek, syropów, po aerozole, plastry i maści. Dzieci mogły również przy pomocy moździerza, przyniesionego przez panią Aldonę, rozkruszyć tabletki, tak jak się to robi w aptece, w przypadku przygotowywania indywidualnej receptury zleconej przez lekarza. Uczniowie zobaczyli jak wygląda strój farmaceuty i zapozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Dyrektor biblioteki Magdalena Kowalczyk złożyła na ręce wychowawczyń podziękowania za udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w roku szkolnym 2018/2019. Dzięki współpracy możliwe były comiesięczne spotkania w bibliotece z udziałem znanych i mniej znanych osobowości.
Spotkanie wpisało się w obchody XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który organizowany jest pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Dlatego na zakończenie uczniowie wzięli udział w konkurencji sportowej z szarfą wykazując się dużą zwinnością i rywalizacją. Bo przecież czytanie i sport to samo zdrowie dla ducha i ciała!