Poznajemy emocje – nowy cykl spotkań

Poznajemy emocje - złość W poniedziałek 5 lutego, do biblioteki publicznej przybyły dzieci z kl. 0 z SP w Krasocinie (wychowawca Emilia Pawłowska).
Najmłodsi wzięli udział w zajęciach pt. „Poznajemy emocje – złość” na podstawie fragmentów książki „Self-regulation: opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę” autorstwa Agnieszki Stążki-Gawrysiuk oraz książki „Naucz się kontrolować siebie” z serii Dziecięce uczucia.

Opowiadania stały się wyjściem do rozmowy o tym, co to jest złość i jakie są sposoby radzenia sobie z nią. Na podstawie lektury przeprowadziliśmy wspólne doświadczenia z balonem pokazujące co się dzieje, gdy nasza złość jest tak duża, że nie potrafimy lub nie wiemy jak sobie z nią poradzić. Każdy bowiem ma prawo odczuwać złość, ale należy wyrażać ją w taki sposób, by nie krzywdzić innych. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza przyczyni się u najmłodszych do lepszego zrozumienia siebie i kontrolowania swoich, nieraz trudnych emocji. Na koniec zajęć najmłodsi mieli czas, by wypożyczyć książki, co też uczynili z wielkim entuzjazmem.