Bezpieczne ferie- spotkanie z dzielnicowym asp. Łukaszem Duminem

9.02.2024 spotkanie z dzielnicowymW piątkowy poranek, 9 lutego 2024 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Feliksa Raka w Krasocinie odbyło się spotkanie asp. Łukasza Dumina, dzielnicowego Gminy Krasocin, z uczniami klas drugich oraz klasy 3a ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie. Tematem spotkania były „Bezpieczne ferie”, czyli jak należy się zachować podczas długo wyczekiwanej przerwy od szkoły.

Pan Łukasz przypomniał, że ważne jest zarówno odpowiednie ubranie do pogody, która jest aktualnie za oknem, jak i stan techniczny sprzętu wykorzystywanego w czasie zimowych szaleństw. Policjant wyjaśnił, jak należy zachować się podczas zimowych zabaw na podwórku, na lodowisku oraz zjazdach narciarskich. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu odpowiadając na pytania oraz zagadki. Wspólnie przypomniały numery alarmowe oraz zasady wzywania pomocy.

Na koniec pan Łukasz rozdał uczniom  opaski odblaskowe oraz zachęcił najmłodszych do aktywnego brania udziału w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczne ferie” organizowanym przez Komendę Powiatową Policji we Włoszczowie, Urząd Gminy w Krasocinie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną im. Feliksa Raka w Krasocinie. W konkursie mogą wziąć udział dzieci z kl. I- III oraz IV-VI z terenu Gminy Krasocin. Prace wraz z kartą zgłoszenia należy składać do 28 lutego br. do biblioteki publicznej, ul. Floriańska 1.