Czwarty dzień projektu „Od ziarenka do bochenka”.

Ostatni dzień projektu „Od ziarenka do bochenka” za nami. W dzisiejszych zajęciach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie.

Naszą bibliotekę odwiedziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Oleszna, które odczytały dla uczestników projektu teksty związane z dawnymi zwyczajami wsi polskiej. Następnie podzieliły się wspomnieniami z dzieciństwa. Zaprezentowały również dzieciom własnoręcznie robione prace z włóczki (kogucik), które przedstawiamy w poniższej galerii. Kolejno uczniowie wykonali pracę plastyczne – wiatraki oraz koguciki.

Druga część warsztatów odbyła się pod Krasockim Muzeum Chleba pod przewodnictwem
p. Grzegorza Szymańskiego, który opowiedział dzieciom w starodawnym stylu „Bajkę o Kasiuni”.
Nie obyło się również bez zabaw, prac plastycznych oraz aranżacji muzycznych. Na koniec dzieci obejrzały wnętrze wiatraka, poznając jego historię i eksponaty.

Serdeczne podziękowania za miłą współprace dla Pań z KGW Oleszno: Wiesławy Szlachty, Marii Stolarczyk i Barbary Górskiej.

 

Zachęcamy do wysłuchania Bajki o Kasiuni!

Opowieść Pietrka (2) Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie | Facebook

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Projekt ,,Od ziarenka do bochenka”