Otwarcie biblioteki dla czytelników

Szanowni Czytelnicy!
Od 6 maja 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka w Krasocinie wraz z filiami bibliotecznymi w Bukowie i Olesznie ponownie zostaje otwarta dla czytelników. Placówki jednak będą działać w reżimie sanitarnym:
Nie działa czytelnia, czytelnia internetowa, punkt usługowy.
Działa tylko wypożyczalnia.
Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do zbiorów (książek, płyt dvd, audiobooków, czasopism)
Na terenie biblioteki głównej jednorazowo mogą znajdować się 3 osoby (nie dotyczy personelu)a w filiach 1 osoba; czytelnicy muszą pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: zasłanianiu ust i nosa, zakładaniu rękawiczek jednorazowych, używaniu płynów do dezynfekcji oraz zachowaniu 2 m dystansu miedzy sobą.
Jednorazowo można wypożyczyć 5 książek (dzieci 7), audiobooków lub płyt.
Zasadne jest wcześniejsze umówienie telefoniczne lub mailowe wizyty na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek, rekomendujemy także przesłanie mailowo listy zbiorów, które Państwo chcieliby wypożyczyć. Zbiory do wypożyczenia można również zgłaszać telefonicznie, rezerwować za pomocą systemu MAK+, ostatecznie przyjść z pisemną listą gotowych tytułów.
Zbiory będą wypożyczane na okres 1 miesiąca – bardzo prosimy o terminowe zwroty. Z uwagi na fakt, że zwracane egzemplarze będą musiały przejść 14 dniową kwarantannę prosimy o zwroty natychmiast po przeczytaniu / obejrzeniu /wysłuchaniu danego egzemplarza (bardzo proszę, nie czekajcie Państwo ze zwrotem na przeczytanie wszystkich wypożyczonych książek, niech inni czytelnicy też mogą w miarę szybko z nich skorzystać). Zwrotów można w pełni bezpieczny sposób dokonać za pomocą wrzutni zewnętrznej.)
Nie będą organizowane żadne wydarzenia kulturalne, imprezy i zajęcia biblioteczne.

Godziny otwarcia biblioteki:
Krasocin
Poniedziałek 8.00-16.00
Wtorek 8.00-16.00
Środa 10.00-18.00
Czwartek 8.00-16.00
Piątek 10.00-18.00
Bukowa
Wtorek 10.00-18.00
Czwartek 8.00-16.00
Oleszno
Wtorek 10.00-18.00
Piątek 8.00-16.00