Świętokrzyskie czeka na Ciebie

Świętokrzyskie czeka na Ciebie26 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyła się kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca ochrony powietrza atmosferycznego ,,Świętokrzyskie czeka na Ciebie!” edycja II. Pierwszym punktem programu był spektakl teatralny pt. ,,Czarownica niska emisja”. Spektakl łączył wspaniałą zabawę z dużą dawką informacji z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Widzowie biorący udział w przedstawieniu to klasy I-III ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bukowie wraz z nauczycielami oraz sześciolatki ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie.

Następnie odbyły się warsztaty interdyscyplinarne z wykorzystanie gry koło fortuny, podczas których klasy piąte i szóste ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego odpowiadali na pytania związane z powietrzem, smogiem i klimatem. Równocześnie młodzież mogła skorzystać ze stoiska informacyjno-edukacyjnego. Ostatnim etapem kampanii była emisja filmu dokumentalnego pt. ,,Był sobie las” skierowany do klas siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W .Pileckiego w Krasocinie.
Wydarzenie pod honorowym patronatem Sekretarz Stanu Minister Anny Krupki oraz Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.