Podsumowanie 6 edycji kursu O finansach w bibliotece

Podsumowanie 6 edycji kursu O finansach w biblioteceW ostatni piątek października w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Feliksa Raka w Krasocinie odbyło się podsumowanie 6 edycji kursu „O finansach w bibliotece”. Biblioteka w Krasocinie już po raz trzeci uczestniczyła w kursie (edycja III, V, VI). W myśl cytatu „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie” 20 mieszkanek gminy Krasocin powyżej 50 roku życia uczestniczyło w cyklu spotkań dotyczących zagadnień związanych z finansami oraz ich zarządzaniem m.in. oszczędzaniem, płatnościami bezgotówkowymi i zarabianiem na emeryturze.

Spotkania odbywały się od połowy lipca do końca października w bibliotece w Krasocinie oraz w filii bibliotecznej w Bukowie. Prowadziły je bibliotekarki Aneta Kowalczyk i Anna Goszczyńska, dzięki wiedzy pozyskanej ze szkoleń organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Podczas kursu zrealizowano 5 wybranych zagadnień z zakresu finansów oraz zorganizowano edukacyjny wyjazd do Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Kielcach.
25 października w bibliotece publicznej w Krasocinie koordynator wojewódzki projektu pani Lidia Zielińska, pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. W. Gombrowicza w Kielcach, wraz z dyrektorem GBP im. Feliksa Raka w Krasocinie Magdaleną Kowalczyk wręczyły certyfikaty uczestniczkom kursu dziękując za udział w projekcie. W końcu „nauka to podróż, która trwa przez całe życie”, a „Nawyk zarządzania pieniędzmi jest ważniejszy niż ilość posiadanych pieniędzy” (T. Harv Eker). Naszym kursantkom życzymy, aby ta naukowa podróż nigdy się nie kończyła, a zapał który mają, emanował na innych!
Projekt „O finansach… w bibliotece” szósta edycja realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.