Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece - czyta pielęgniarka Beata Siwek

Co roku 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym w Gminnej Bibliotece Publicznej zorganizowano zajęcia powiązane z głośnym czytaniem dla dzieci z zerówek Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie.

27 listopada pierwsza grupa uczniów przybyła do biblioteki ze swoimi ulubionymi maskotkami, aby poznać historię powstania pluszowego misia; wysłuchać fragmentu przygód Misia Uszatka (na podstawie książki Czesława Janczarskiego „Miś Uszatek”). Nie zabrakło również wspólnej zabawy w rytm piosenki „Niedźwiadek”.
Następnego dnia dzieci z drugiej grupy wzięły udział w spotkaniu z pielęgniarką Beatą Siwek, której towarzyszył ogromny miś Teddy. Pani Beata fenomenalnie przeczytała przygody bohatera książeczki Elizy Piotrowskiej „Tupcio Chrupcio. Idę do lekarza”. Tekst opowiadania stał się wyjściem do rozmowy o pracy pielęgniarki, jej stroju dawniej i dziś, o potrzebie dbania o zdrowie. Pani Beata na przykładzie misia Teddego pokazała, jak zakłada się opatrunek, ponadto dzieci miały możliwość sprawdzenia, jak działa stetoskop oraz jak wyglądają maseczki i czepki pielęgniarskie, strzykawki, termometr. Na koniec w myśl zasady „ruch to zdrowie” dzieciaki testowały swoja sprawność na macie.