Zakończenie projektu „Taneczna gratka dla wnuczka i dziadka”

Zdjęcie uczestników projektu Taneczna gratka dla wnuczka i dziadka14 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Taneczna gratka dla wnuczka i dziadka”. Projekt dofinansowano w kwocie 11 200,00 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt realizowany był od początku sierpnia do początku listopada. Łącznie odbyło się 60 godzin warsztatów.

Łącznie odbyło się 60 godzin warsztatów podzielonych na cztery moduły: Tańce dla każdego wieku, Taneczne doznania łączące pokolenia, Taneczne zabawy z chustą oraz Rurowy dżem – nauka gry na bum bum rurkach. Koordynatorem projektu była Dyrektor GBP w Krasocinie Magdalena Kowalczyk. Warsztaty w bibliotece przyciągnęły nie tylko dzieci, ale i młodzież, dorosłych oraz Seniorów. W warsztatach najczęściej brali udział m.in. członkowie Klubu Seniora w Krasocinie, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Ostrowie oraz dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie. Każdy, kto choć raz uczestniczył w warsztatach z p. Edytą Piotrowską, instruktorką tańca z Domu Kultury w Małogoszczu, chętnie powracał na zajęcia, które nie tylko usprawniały ciało, ale i umysł. Każda grupa miała możliwość poznania i ćwiczenia układów tanecznych, zabaw z chustą oraz gry na bum bum rurkach.

Podczas podsumowania Dyrektor biblioteki Magdalena Kowalczyk podziękowała uczestnikom za udział w warsztatach, poświęcony czas i chęć do nauki. Dyrektor wraz z p. Edytą Piotrowską wręczyły uczestnikom pamiątkowe certyfikaty oraz medale za udział w projekcie. Seniorzy oraz podopieczni WTZ Caritas w Ostrowie otrzymali dodatkowo pamiątkowe grawery za udział w projekcie. W podziękowaniu za świetnie poprowadzone warsztaty bibliotekarki projektu wręczyły p. Edycie Piotrowskiej pamiątkowe upominki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w projekcie oraz zachęcamy do udziału w kolejnych ciekawych inicjatywach, na które biblioteka ma nadzieję w przyszłości pozyskiwać środki.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.