Konkurs „Czytelnik Roku 2025” – zapraszamy do udziału
Jak co roku zapraszamy naszych Czytelników do udziału w kolejnej edycji konkursu „Czytelnik Roku 2025”. Konkurs trwa od 2 stycznia do 31 grudnia 2025 r. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie własnej, elektronicznej karty czytelnika. W konkursie mogą brać udział wszyscy czytelnicy, którzy korzystają ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksa Raka w Krasocinie oraz filii bibliotecznych i punktów bibliotecznych (łączne wypożyczenia z biblioteki głównej (GBP w Krasocinie), filii bibliotecznych (Bukowa i Oleszno) oraz punktów bibliotecznych (Mieczyn i Ludynia). Podstawowym kryterium oceny i przyznania tytułu Czytelnik Roku jest największa liczba wypożyczonych/przeczytanych książek ( bez przedłużeń) oraz wypożyczonych/wysłuchanych audiobooków ( bez przedłużeń).
Celem konkursu jest:
• popularyzowanie czytelnictwa w środowisku lokalnym,
• zainteresowanie użytkowników biblioteki dobrą lekturą oraz zachęcenie do częstszego odwiedzania biblioteki,
• kształtowanie nawyku regularnego czytania,
• promowanie zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksa Raka w Krasocinie, jej filii i punktów bibliotecznych.
Zachęcamy do zapoznania się z REGULAMINEM KONKURSU CZYTELNIK ROKU 2025





W dwa kolejne wtorki, 7 i 14 stycznia 2025 r., w bibliotece publicznej w Krasocinie, odbyły się zajęcia plastyczne dla uczniów klas 0 Z Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie.
9 stycznia Gminna Biblioteka Publiczna im. F. Raka w Krasocinie miała przyjemność gościć paraolimpijczyka Łukasza Ciszka, który w 2024 roku w Paryżu zdobył tytuł wicemistrza w rywalizacji łuczniczej. Łukasz podczas spotkania udowodnił nam, że nie ma barier i ograniczeń, gdy dąży się do celu. W tej niełatwej, ale jakże pięknej drodze do sukcesu pełniła rolę motywacja: rodzina, bliscy, znajomi i silna wola walki. Po wielu latach wysiłku, poświecenia i niezłomnej determinacji udowadnia nam, że niemożliwe nie istnieje. W spotkaniu z medalistą paraolimpijskim uczestniczyły klasy szóste i siódme z Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie. Serdecznie dziękujemy Łukaszowi za to inspirujące spotkanie.