Pan Poeta i zaczarowany świat literatury

Spotkanie z Panem PoetąWe wtorek, 7 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Feliksa Raka w Krasocinie, mieliśmy przyjemność gościć Pana Poetę, autora licznych książek dla dzieci i animatora. Pan Michał z pomocą pacynek-bohaterów przybliżył swoją twórczość oraz aktywnie zaangażował uczestniczących w spotkaniu uczniów klas pierwszych i drugiej ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie.

Dzieci wspólnie z naszym gościem karmiły Kurę, falowały po morzu oraz tworzyły pióra przyjaźni. Mnóstwo frajdy sprawiło dzieciom przebieranie się w rzeczy, w które przebiera się bohaterka książki Pana Poety Kaczka. Dzieci były zachwycone spotkaniem z panem Michałem.

Pan Poeta jest autorem licznych książek: „Kura co tyła na diecie”, „Wróbel co oćwierkał sąsiadów”, „Kruk co kracze pokrakanie”, „Kaczka co przebrała miarkę”, „Paw co ogon miał z przyjaźni”, „Sowa co bałagan ma w porządku”. Bajki edukacyjne Pana Michała zostały wyróżnione na Złotej Liście Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” w 2021 roku.