Na dawnym jarmarku krasockim – lekcje dla najmłodszych

Na dawnym jarmarku krasockim - lekcja biblioteczna

W poniedziałek 17 października oraz czwartek 20 października filię biblioteki publicznej w Bukowie odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, kl. II wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Kondraciuk i kl. III z wychowawczynią Panią Elżbietą Giemzą.

Zaproszeni uczniowie obejrzeli prezentację ze zorganizowanego w czerwcu wydarzenia plenerowego w Na dawnym jarmarku krasockim – organizacja wydarzenia plenerowego. Na jego podstawie rozpoczęliśmy rozmowę na temat tradycji jarmarków i targów. Wspólnie przyjrzeliśmy się jak wyglądało kupowanie (targowanie), strojom epoki oraz produktom, które można było zakupić. Porozmawialiśmy o życiu codziennym oraz pracy w gospodarstwie. Dzieci wykonały także proste ćwiczenie – z przygotowanych przez bibliotekarkę produktów musiały wybrać te, które można było zakupić na jarmarku 100 lat temu. Następnie uczniowie wykonali prostą pracę plastyczną – warzywa z plasteliny.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.