Ferie 2020 w bibliotece!

Ferie 2020W dniach 27-31 stycznia 2020 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Feliksa Raka w Krasocinie odbywały się zajęcia pt. Ferie w bibliotece. Prace plastyczne, zabawy, zagadki to moc atrakcji, które czekały na dzieci i młodzież w ciągu tego tygodnia.
W poniedziałek, 27 stycznia, dzieci wykonały prześliczne, i proste w wykonaniu, bałwanki ze skarpetek i ryżu. Radości było przy tym nie mało, a efekt końcowy przerósł najśmielsze oczekiwania uczestników zajęć. Gotowe bałwanki dzieci zabrały ze sobą, by były piękną dekoracją dziecięcych pokoi. We wtorek dzieci obejrzały pełen wspaniałych film przygodowy oraz rozwiązywały zagadki związane z zimą. 29 stycznia dzieci i młodzież wzięli udział w zabawach logicznych, ruchowych i tanecznych.

W czwartek młodsi oraz starsi feriowicze wykonali w grupach zimowe prace plastyczne – bałwanki i choinki. Wykorzystali do tego zarówno zwykłe materiały plastyczne, jak i ekologiczne – pudełka, rolki po papierze oraz waciki kosmetyczne. Praca w grupach sprzyjała wspólnej integracji i poznaniu się dzieci. W piątek, 31 stycznia, dzieci i młodzież poczuły karnawałową atmosferę dzięki zadaniu, które na nich czekało. Każdy stworzył dla siebie maskę karnawałową zdobiąc ją brokatem, cekinami, dżetami i piórkami. W efekcie powstały piękne, mieniące się wieloma kolorami maski, co można zobaczyć na zdjęciach. Wesoła zabawa z woreczkami zakończyła ten wspólny tydzień ferii. Zapraszamy na zajęcia w przyszłym tygodniu!