Świętość zaczyna się zwyczajnie. Od uśmiechu – spotkanie z Ojcem Leonem Knabitem

Spotkanie z O. Leonem Knabitem 5.11.2019Późnym popołudniem, 5 listopada, mieliśmy przyjemność gościć w progach biblioteki publicznej w Krasocinie znakomitą osobowość – Ojca Leona Knabita. „Pan Bóg ma poczucie humoru, każdy się przekona, bo stworzył żyrafę i ojca Leona” –powitał uczestników spotkania tym znanym, wymyślonym przez siebie, dwuwierszem.
90-letni Ojciec Leon, benedyktyn z tynieckiego klasztoru, podczas spotkania zachwycał ciepłem, pogodą ducha i słynnym poczuciem humoru (w 2017 roku został odznaczony Orderem Uśmiechu).

Jest autorem książek (m.in. Ojca Leona różowe okulary, Przestań narzekać, zacznij żyć , Rekolekcje z ojcem Leonem), prowadził programy w Telewizji Polskiej Ojciec Leon zaprasza, Salomon oraz Credo, prowadził także program Ojciec Leon zawodowiec w kanale Religia.tv.
jciec podkreślił, że powodem dla którego przyjechał do Krasocina jest książka, ponieważ pełni ona bardzo ważną rolę w życiu człowieka – od maleńkości aż do starości. Wspomniał, że książki piszą ludzie, którzy mają coś do powiedzenia. Wspomniał także o swoim blogu na portalu Poważne sprawy, poważne odpowiedzi przygotowanym i prowadzonym przez benedyktynów z opactwa tynieckiego (http://ps-po.pl/category/blog-ojca-leona/). Ojciec Leon mówił o wszystkim co w życiu najważniejsze – o młodości, miłości, rodzinie, szczęściu, starości, Kościele i wielu innych rzeczach. Obecni poznali również anegdoty z życia tynieckiego zakonnika. W podziękowaniu za spotkanie dyrektor biblioteki Magdalena Kowalczyk wręczyła Ojcu słodki upominek oraz wręczyła w imieniu Wójta Ireneusza Gliścińskiego książki i gadżety związane z gminą Krasocin. Po spotkaniu każdy uczestnik mógł zakupić książkę i otrzymał wpis, miłe słowo i błogosławieństwo Ojca Leona.
Ojciec Leon jest żywym dowodem na to, że „Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha”.
Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.