Wyjątkowa Noc Bibliotek 2019

Noc Bibliotek z MKiDNW miniony weekend w wielu miejscach w Polsce ludzie spędzali czas w bibliotekach. Podczas tej wyjątkowej Nocy Bibliotek i Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała (już po raz czwarty) moc atrakcji. Zgodnie z nazwą wydarzenie trwało do późnych godzin nocnych. Imprezę rozpoczął fenomenalny występ magika-animatora Pana Buźki, który angażując zgromadzoną publiczność, zaprezentował magiczne sztuczki.

Była także możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z iluzjonistą ,,w okienku”. Następnie nasz gość porwał obecnych do wspólnych tańców. Dzięki temu opadł stres przed występami najmłodszych uczestników warsztatów tanecznych organizowanych we wrześniu przez bibliotekę, w ramach projektu ,,Aktywność w kulturze dla małych i dużych”. Pod czujnym okiem pani Edyty Piotrowskiej (instruktor i choreograf tańca) ćwiczyły we wrześniu trzy grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie, co zaowocowało świetnym występem tanecznym. Dyrektor biblioteki Magdalena Kowalczyk podziękowała za trud i pracę włożoną w przygotowanie dzieci wręczając pani Edycie skromny upominek. W drugiej części imprezy dorośli wzięli udział w warsztatach tworzenia mydełek zapachowych. Powstały pięknie zapakowane, pachnące i kolorowe mydełka, które można było zabrać ze sobą do domu. Idealne na prezent dla najbliższych. Równolegle odbywały się zabawy z chustą animacyjną i wieżą oraz malowanie buziek i robienie tatuaży dla dzieci. Każdy mógł również skosztować pysznych muffinek oraz pasztecików z tutejszej piekarni. Serdecznie dziękujemy za ten wspaniały wieczór!

Występ Pana Buźki oraz warsztaty tworzenia mydełek zrealizowano w ramach projektu „Aktywność w kulturze dla małych i dużych” realizowanego przez GBP im. Feliksa Raka w Krasocinie. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.