Wakacyjne podróże w bibliotece 2

Wakacyjne zabawy w bibliotecePodczas drugiego tygodnia wakacji wspólnie z dziećmi i młodzieżą udaliśmy się w kolejną ciekawą podróż – do Azji. Tym razem odwiedziliśmy Wietnam. Dzięki prezentacji dzieci mogły zdobyły garść ciekawych informacji o tym kraju oraz zobaczyły, jak wyglądają najpopularniejsze miejsca w Wietnamie, jak ubierają się i spędzają czas Wietnamczycy, poznali charakterystyczne dla tego państwa zwierzęta. Aby lepiej poznać ten kraj, sięgnęliśmy po książkę „Lien – lotos z zatoki Ha Long” Martyny Wojciechowskiej. W części plastycznej uczestnicy zajęć wykonali rysunek z użyciem kolorowego ryżu, którego Wietnam jest wiodącym producentem. Tak powstałe kameleony zdobią bibliotekę.
W czasie drugiego dnia zajęć dzieci stworzyły piękne akwarium oraz przesypywały piasek w poszukiwaniu makaronowych rurek, z których następnie ułożyły napis „Wietnam”. Nie zabrakło również wspólnych zabaw – zakręcania kwiatu lotosu z chustą, gry w Małpki czy łowienia rybek w wodzie (podczas, gdy pozostali zawodnicy dmuchając starali się zrobić fale ).
Kolejne zajęcia upłynęły na testowaniu wiedzy naszych milusińskich. Młodsi odpowiadali na pytania głównie dotyczące bajek i zwierząt, starsi musieli wykazać się wiedzą ogólną. Po podliczeniu punktów zwycięzcami zostali Natalia (dzieci) oraz Adam (młodzież). W nagrodę losowali upominki.
Piątkowe zajęcia z robotami upłynęły na tworzeniu nowych robotów oraz trasy dla Photona. Gdy udało się to zrobić, przeszliśmy do programowania – tym razem poszło nam sprawniej. Na kolejnych zajęciach będziemy starali się rozbudować dotychczasowe projekty.