Kobiety Niepodległej – podsumowanie wydarzenia

Koncert Kobiety NiepodległejW dniu 14 czerwca 2019 w Zespole Placówek Oświatowych w Krasocinie miało miejsce wydarzenie upamiętniające sylwetki oraz drogę pierwszych ośmiu kobiet do Sejmu II RP. W wydarzeniu tym wzięli udział zaproszeni goście, mieszkańcy oraz młodzież szkolna. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się prelegenci, którzy przybliżyli gościom postacie ośmiu pierwszych posłanek, ich drogę do Sejmu oraz realia tamtych czasów. Po prelegentach przyszedł czas na koncert pieśni patriotycznych w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach. Każdy utwór był poprzedzony, krótkim wprowadzeniem ze strony prowadzącego na temat historii jego powstania oraz kontekstu historycznego. Na gości tego dnia czekały foldery wystawowe nawiązujące do wystawy oraz poczęstunek.

Po zakończeniu wydarzenia uczestnicy zostali zaproszeni do podziwiania wystawy, która znajduje się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie. Wkrótce zostanie również upubliczniona wystawa oraz katalog w wersji cyfrowej.
Realizacja projektu „Kobiety Niepodległej” była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, a także wspólnej pracy Fundacji Żółta Owca, Gminy Krasocin, Zespołu Placówek Oświatowych w Krasocinie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie.