Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

Wysyłając maila oświadczam, iż zapoznałem/(am) się z klauzulą informacyjną (dostępną pod zakładką "RODO") dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Bibliotekę.


KATALOG ON-LINE


 


 


 


   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


DKK

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

 

 

 


2018


Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się

27 września o godz. 16:00.

Zapraszamy

 

 


 

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych odbędzie się 23 sierpnia o godz. 16:00,  po spotkaniu z dietetyczką.

ZAPRASZAMY


2016

24 listopada odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskutowaliśmy na temat kryminału pt. ,,Trucicielka" brytyjskiego pisarza Petera Robinsona. Morderstwo, tajemnica, duchy, stary dom to znakomite elementy każdego kryminału. Główny bohater Chris Lowndes po dwudziestu latach pobytu za granicą wraca do Anglii, gdzie kupuje stary, opuszczony dom. Posiadłość okazuje się dla niego strzałem w dziesiątkę - tego właśnie szukał. Z każdą starą posiadłością wiążą się jej poprzedni domownicy. Tak jest i w tym przypadku. Wiele lat temu  dom zamieszkiwał lekarz Ernest Arthur Fox wraz ze swoja małżonką Grace. Wiedli spokoje, poukładane życie ..... do czasu, kiedy lekarz został zamordowany. Ernesta otruto, a winną okazała się jego żona, która została powieszona. Poruszony wydarzeniami sprzed lat Chris postanawia dowiedzieć się, czy aby na pewno Grace była winna śmierci męża? Postanawia wyjaśnić zagadkę sprzed lat.

Znakomicie połączony czas przeszły z teraźniejszym, strona po stronie odkrywa tajemnice państwa Fox. Książkę czyta się szybko, bo czytelnik jak najszybciej chce dowiedzieć się prawdy. Zdecydowanie polecamy!

Nastepne spotkanie DKK-u 29 grudnia o godz. 16.00.


19 października Dyskusyjny Klub Książki  dyskutował  na temat powieści kryminalnej Mary Higgins Clark pt. Dwa aniołki. Książka okazała się bardzo interesująca i wciągająca. W powieści poruszony jest nie tylko wątek kryminalny (porwanie 3 - letnich bliźniaczek Kathy i Kelly), ale także niesamowite relacje łączące bliźnięta. Porywacze żądają ośmiu milionów dolarów okupu, których rodzice porwanych dziewczynek nie mają. Rozpoczyna się walka z czasem.


29 września odbyło się kolejne spotkanie DKK-u, podczas którego dyskutowaliśmy o książce Marka Harnego pt. ,,Dwie kochanki". Akcja książki rozgrywa się w XX w. w Prowansji i opowiada o życiu pisarza Marcina Cichego, który  podążając śladami tragicznie zmarłej Maryli-Miriam, swej pierwszej miłości, próbuje równocześnie odnaleźć swoją ścieżkę, którą przed laty zagubił gdzieś między Nowym Sączem, Krakowem i Paryżem.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 19 października o godz. 16.00.


Niepokorne ,,Eliza" to pierwsza część trylogii Niepokorne omowione na spotakniu DKK-u 24 sierpnia b.r. Powieść  opowiada o kobietach, których losy splatają się w Krakowie w XIX w. Główne bohaterki to Eliza Pohorecka, Klara Stojnowska i Judyta Schraiber. Książka bardzo ciekawa, oddająca realia życia w Krakowie w 1895 r. Serdecznie polecamy!

Wrześniowe spotkanie DKK-u odbędzie się 29 września o godz. 16.00.


26 lipca odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - klubu miłośników książek i spędzania wolnego czasu w świecie literatury. Biblioteka to miejsce gdzie miłośnicy książek mają dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, gdzie mogą swobodnie dyskutować na ich temat. Nasze spotkania odbywają się raz w miesiącu. Na każdym z nich omawiamy i dyskutujemy na temat wybranej i przeczytanej pozycji książkowej. Tym razem dyskutowaliśmy na temat książki pt. ,,Miniaturzystka" Jessie Burton, która przeniosła nas w czasy XVII w.  DKK działa od 2013 r., obecnie moderatorem klubu jest bibliotekarz i animator kultury  Kowalczyk Aneta. Przy filiżance kawy lub herbaty i słodkim poczęstunku rozmawiam na tematy różnych pozycji książkowych, w których wątki, wydarzenia  i bohaterzy często pozostają w naszej pamięci.

DKK to także możliwość bezpośredniego kontaktu z autorami książek. W ramach DKK, do tej pory zostały zorganizowane spotkania z pisarzami: Magdaleną Korel, Hanną Cygler, Marią Ulatowską, Olgą Rudnicką.

Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki "Tu Czytamy!", objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, np. poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, twórcze wykorzystanie wiedzy płynącej z książek i literatury. Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Kolejne spotkanie DKK 24 sierpnia o godz. 16.00.


28 czerwca odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu książki. Tym razem dyskutowaliśmy na temat debiutanckiej powieści amerykańskiego pisarza Davida Cristofano.  ,,Dziewczyna, którą była kiedyś" to książka opisująca losy dziewczynki, która w wieku 6 lat staje się świadkiem brutalnej zbrodni popełnionej przez mafijnego gangstera Bovaro. Po dwudziestu latach w życiu Melody McCartney dalej nie ma spokoju. Jej życie toczy się według ciągłych ucieczek przed wciąż prześladującym ją zagrożeniem sprzed lat. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy główna bohaterka zakochuje się w swoim prześladowcy.

Zdecydowanie polecamy!

Lipcowe spotkanie DKK odbędzie się 26 lipca (wtorek) o godz. 16.00


28 kwietnia Dyskusyjny klub Książki rozmawiał na temat książki pt. "Rembrandt, wojna i dziewczyna z kabaretu ʺ Manueli Kalickiej. Autorka w swojej książce przedstawia obraz oraz losy  Polaków  podczas II wojny światowej. Główną bohaterką jest Irenka Górecka - młoda tancerka kabaretu, która ucieka przed wojną wraz z sąsiadem Kiersnowskim i jego szoferem. Sąsiad przewozi bardzo cenny obraz, autoportret Rembrandta, który jest własnością pewnej hrabiny, a z obawy przed Niemcami ma zostać wywieziony do Szwajcarii. Niestety, w czasie drogi Kiersnowski i szofer giną, a Irenka zostaje sama z Rembrandtem. W dodatku znajduje małego żydowskiego chłopca, który stracił matkę... Od tej chwili grozi jej podwójne niebezpieczeństwo: zarówno za ukrywanie Rembrandta, którego szukają gestapowcy, jak i chronienie żydowskiego dziecka.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 13 maja o godz. 16.00, wtedy też odbędzie się spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel - serdecznie zapraszamy.


31 marca na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy na temat książki pt. ,,Złote nietoperze" Grażyny Jeromin-Gałuszki. Powieść bardzo interesująca i pomimo niezbyt rozbudowanych wątków - wciągająca. Tytułowymi bohaterkami są dwie kobiety Matylda i Lora, które połączył jeden mężczyzna - Mateusz. Matylda to spokojna, odrzucona przez matkę kobieta, którą  los wciąż doświadcza. Z czasem poznaje Mateusza, wraz z nim wyjeżdża na  Wzgórze, gdzie zaczyna wreszcie prowadzić spokojne życie wśród swoich ukochanych zwierząt. Mateusz natomiast, to prosty chłop - wyplatacz koszy. Lora to z kolei przeciwieństwo Matyldy, dumna egoistka szukająca  miłości. Losy tych kobiet toczą się na tle tajemniczej i mrocznej działalności wyplatacza koszy. Książka kończy się zaskakująco....zachęcamy do przeczytania!

Kolejne spotkanie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 16.00. Zapraszamy.  


28 stycznia odbyło się kolejne spotkanie  Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omówiliśmy kryminał amerykańskiej pisarki  Tess  Geritsen  pt. ,,Ostatni, który umrze". Jak to bywa w kryminałach - jest morderstwo i zagadka do rozwiązania. Głównymi bohaterami powieści jest policjant, patolog i trójka dzieci:  Teddy, Clair i Will. Kiedy mają po kilkanaście lat dotyka ich ogromna tragedia. W brutalny sposób tracą rodziców. Dzieci coś łączy pomimo tego, iż nie znają sie. Tego właśnie musi dowiedzieć się komisarz Rizzoli. Rozpoczyna dochodzenie podczas, którego wynika kto jest zabójcą.

Książka bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu. Polecamy każdemu czytelnikowi, również inne pozycje tej autorki.

Na spotkaniu było 16 osób.

Kolejne spotkanie odbędzie się 24 lutego o godz. 16.00. Zapraszamy!


25 listopada odbyło się przedostatnie w tym roku spotkanie DKK.  Klubowiczki dyskutowały na temat książki ,,Bridget  Jones. Szalejąc za facetem" Helen Fielding. To kolejna część opisująca życie znanej nam już bohaterki. Tym razem poznajemy ją jako kobietę w średnim  wieku, która po śmierci męża próbuje na nowo ułożyć sobie życie z innym mężczyzną.  Zabawna i śmieszna opowieść, podczas której na pewno nikt nie będzie się nudził.
Na spotkaniu było 11 osób. Kolejne spotkanie odbędzie się 10 grudnia o godz. 16.30.


21 października Dyskusyjny Klub Książki rozmawiał na temat pozycji książkowej ,,Opiekun" Piotra Jędrosza.  To książka, która pokazuje dobre relacje między dorosłym, a dzieckiem. Główny bohater Werner Werner szuka pracy i odpowiada na ogłoszenie bizneswoman do opieki nad jej synem. Dostaję tę pracę i zaczyna opiekować się młodym Edwardem. Rozpoczyna się nowy etap w ich życiu, w którym doświadczą wzajemnej przyjaźni. 

Książka napisana prostym i humorystycznym językiem. Można tu znaleźć wiele ciekawych cytatów. Zdecydowanie polecamy!

Kolejne spotkanie DKK 25 listopada 2015r. o godz. 16.00.W czwartkowe popołudnie, 24 września, dyskutowaliśmy na temat książki ,,Dom wiatru" Hardie Titani. Powieść ta, to tajemnicza podróż w przeszłość i teraźniejszość. Pierwsza część książki to czasy współczesne, w których główna bohaterka Madline traci swojego narzeczonego w wypadku samochodowym. Załamana stratą ukochanego, za sprawą babci wyjeżdża do Toskanii i zamieszkuje w tajemniczej willi Casa al Vento, czyli Dom Wiatru.

Druga część powieści toczy się także w Toskanii, ale w roku 1347. W willi mieszka dziewczynka -Mia, która nie mówi od śmierci mamy oraz jej ciotka. Pewnej nocy w ich domu zjawia się para wędrowców. Mia jest zafascynowana tajemniczą kobietą, o której nic nie wiadomo.

Opowieści wzajemnie się przeplatają. Główne bohaterki szukają swojego miejsca w świecie.

Klubowiczki uznały, że książkę czyta się ciężko, ze względu na przeplatające się wątki, jednak sama treść książki jest bardzo ciekawa i wciągająca - polecamy do przeczytania.

Kolejne spotkanie DKK 21 października o godz. 16.00.


W sierpniowe popołudnie Dyskusyjny Klub Książki zajął się książką polskiej autorki Marii Ulatowskiej ,,Trzy siostry". Głównymi bohaterkami powieści są trzy przyjaciółki (Aleksandra, Teodora i Jolanta), które obiecują sobie, że co pięć lat będą się spotykać w wyznaczonym miejscu. Wtedy każda opowie, co się wydarzyło w ich życiu przez ten czas. W książce nie zabrakło również mężczyzny, który miesza w ich życiu.

Klubowiczki zgodnie stwierdziły, że książka warta jest polecenia, czyta się ją lekko i przyjemnie. Problemy poruszane w powieści często dotyczą nas samych bądź ludzi mieszkających tuż obok.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 24 września o godz. 16.00.  


Podczas lipcowego spotkania DKK dyskutowaliśmy na temat dwóch różnych pozycji książkowych.  Ożywiona rozmowa przebiegała wokół biografii najsłynniejszego polskiego kardiochirurga prof. Zbigniewa Religii autorstwa Kotko Dariusza oraz Watoła Judyty. Praca i życie lekarza to ciągła gonitwa za ratowaniem życia. ,,Prof. Religa nigdy nie odmówił pacjentowi, zawsze miły i gotowy do poświęceń - jednym słowem wspaniały człowiek" - takie właśnie opinie padły z ust naszych klubowiczek. Natomiast drugą pozycją była książka Grażyny Plebanek ,,Bokserka" i tu niestety nie było takiego zachwytu, mimo iż w książce poruszane są współczesne problemy. Główną bohaterką jest trzydziestokilkuletnia kobieta o imieniu Lu, która tak naprawdę sama nie wie, czego chce od życia.  Podróżuje, zmienia miejsca zamieszkania oraz partnerów i zaczyna treningi boksu. Jej życie to ciągłe przeprowdzki oraz szukanie samej siebie.


18 czerwca spotkaliśmy się po raz kolejny aby dyskutować na temat książki Elizabeth Mittelstaedt ,,We własnych butach". Książka to prawdziwa historia autorki urodzonej w komunistycznej Jugosławii. Tu się wychowuj i dorasta. W trakcie jednak napotyka na wiele przeszkód, które wpływają na jej dalsze decyzje.  Jako głęboko wierząca w Boga uważa, że wszystko dzieje się zgodnie z wolą Boga, ,,wiem, co może stać się dzięki Bożej łasce". Mimo wielu przeciwności losu, nie odwraca się od Boga, wręcz przeciwnie czci Go i dąży, aby inni wierzyli w Jego istnienie i moc. Książkę polecamy wszystkim, którzy chcą nabrać odwagi i wiary w lepsze jutro.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 30 lipca o godz. 16.30.


,,Nie mogę się doczekać...kiedy wreszcie pójdę do nieba"  to kolejna książka omówiona na spotkaniu DKK.  14 maja klubowiczki zgodnie stwierdziły, że to przezabawna, humorystyczna powieść, którą pochłania się jednym tchem. Autorka Flagg Fannie pokazuje zalety życia codziennego oraz tego, które czeka nas po śmierci. Główną bohaterką jest starsza pani Elner, która wchodzi na drabinę i chce nazrywać fig. Niestety spada i trafia do szpitala. W tym właśnie momencie odbywa się ,,podróż'' starszej pani i rozwiązywanie pewnej tajemnicy. Zapraszamy serdecznie do przeczytania ,,tak optymistycznej książki."

Sporym zaskoczeniem dla naszych czytelniczek było zorganizowanie w tym dniu spotkania z panią Martą Maroń z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek. Klubowiczki mogły podziwiać wystawkę prac  pani Marty, które powstały z  papierowej wikliny oraz spróbować  swoich sił tworząc własne dzieło. Dodatkowo mogły zakupić przywiezione przez p. Martę własnoręcznie wykonane prace. Pani Marta Maroń mieszka w Skorkowie i posiada własną pracownię MARTA ART-DECOR, czyli sklep z dziełami sztuki oraz rękodziełem. Serdecznie polecamy cudeńka pani Marty!

 


Wiosenne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 17 kwietnia. Na spotkaniu dyskutowaliśmy na temat książki ,,Bogowie na balkonie" Anja Snellman. Akcja książki toczy się w Finlandii, a główną bohaterką jest Anyżka i jej rodzina wyznająca  islam. Dziewczyna nie może się pogodzić z pewnymi obyczajami panującymi w jej religii. Nie może robić wielu prostych rzeczy tak jak jej koleżanki, np. nie może chodzić na basen.  Przeciwieństwem Anyżki jest fińska dziewczynka Alli-Zahra, która nawraca się na islam. Zaczyna studiować Koran i czynnie propaguje religie islamu.

Kolejne spotkanie 14 maja godz.16.00. Zapraszamy!

 


Na spotkaniu 18 marca br. omówiliśmy książkę Virginia C. Andrews ,,Kwiaty na poddaszu".
Rodzina Dollangangerów wiedzie spokojne życie do momentu kiedy w wypadku samochodowym ginie pan Dollanganger. Po tragedii matka wraca do swojego rodzinnego domu i rodziców. Kobieta wiele lat nie utrzymywała z nimi kontaktu, ponieważ wyrzekli się jej ze względu na małżeństwo, które zawarła ze swoim krewnym. Narodzone przez nich dzieci uważali za przeklęte.
Pani Dollanganger umieszcza dzieci na poddaszu w tajemnicy przed swoim ojcem. Bohaterowie książki Chris, Cathy oraz bliźniaki Corry i Carrie nie mogą opuszczać poddasza pod żadnym pozorem, aż do momenty kiedy umrze ich dziadek i przepisze wszystkie swoje dobra na ich mamę. Niestety dzieci nigdy nie doczekały się uwolnienia i wiele lat spędziły na poddaszu. Dopiero śmierć jednego z bliźniaków uświadomiła im, że muszą uciekać. I tak kończy się pierwsza część książki. Aby dowiedzieć się o dalszych losach bohaterów zapraszamy do przeczytania kolejnej części ,,Płatki na wietrze".
Dyskusji na temat książki nie było końca, wiele pytań i brak zrozumienia dla Pani Dollanganger. Wniosek - pieniądz - rządzi wszystkim i wszystkimi. Książka dogłębnie nas poruszyła i daje absolutnie do myślenia.
Kolejne spotkanie 17 kwietnia o godz. 16.00.

                                     Galeria fotografii


,,Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym" Grażyny Jagielskiej to kolejna książka omówiona na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki.
Powieść to relacja autorki ze swojego życia z mężem-dziennikarzem i korespondentem wojennym-Wojciechem Jagielskim. Początkowo razem podróżują, żyją na tzw. ,,luzie". Z czasem ona zajmuje się domem, a on sam wyjeżdża i relacjonuje  dla czytelników Gazety Wyborczej konflikty wojenne na całym świecie. Strach i lęk przed śmiercią swojego męża powodują u niej depresję i napady paniki. Autorka wkrótce trafia do kliniki stresu bojowego, choć sama nigdy nie była na wojnie. To stres i lęk jej męża. W rannych i zabitych zawsze widziała swojego małżonka.
Kolejne spotkanie 5 marca o godz.16. Zapraszamy.

                                  Galeria fotografii


Pierwsze spotkanie DKK w nowym 2015 roku odbyło się 14 stycznia. Tematem przewodnim była książka polskiej autorki Moniki Szwai ,,Klub mało używanych dziewic".  Tytuł wywołał wśród klubowiczek niemałe zaskoczenie.
Bohaterkami książki są cztery niezależne kobiety-przyjaciółki,  które po latach spotykają się i zakładają ,,Klub mało używanych dziewic".  Wbrew nazwie, klub ma pomagać innym.  Czują, że muszą zmienić  swoje życie i chcą zrobić coś dobrego dla innych.  Każda z nich obiera sobie inny cel  i konsekwentnie go realizuje.  Wspólnie wspierają się w swojej działalności.  
Panie jednoznacznie podkreśliły, iż książka jest napisana bardzo dobrym i prostym językiem, porusza życiowe sprawy. Daje optymistyczne spojrzenie na świat i potęguje uczucie istnienia wielkiej przyjaźni.  Serdecznie polecamy również drugą cześć  książki ,,Dziewice do boju" oraz inne powieści  autorki.
Na kolejne spotkanie zapraszamy  10 lutego  2015 r. o godz. 16.

                                                        Galeria fotografii
9 grudnia odbyło się ostanie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W mikołajkowej aurze omówiliśmy ,,Opactwo Brede" G. Rumerra. Bohaterką powieści jest Filipa Talbot - niezależna kobieta, wszechstronnie wykształcona, dobrze sytuowana. Pewnego dnia rezygnuje  ze swojego dotychczasowego życia  i idąc za głosem powołania wstępuje do Zakonu Benedyktynek w Opactwie Brede. Tam spędza 15 lat, podczas których zmaga się ze sobą i uczy życia we wspólnocie niełatwych we współżyciu mniszek. Jednak to tu udaje jej się stawić czoła prześladującej ją tajemniczej tragedii, którą przeżyła w młodości. W Opactwie bohaterka  odnajduje swój azyl, stara się zapomnieć o dręczącej jej przeszłości oraz uczy się przebaczać.
Noworoczne spotkanie DKK odbędzie się 14 stycznia (środa) o godz. 16. 

                                  Galeria fotografii


,,Zamiana"  to tytuł  książki, na temat której 19 listopada dyskutowaliśmy w ramach DKK. Pozycja to znakomity thriller psychologiczny o rozpadzie bogatej rodziny, chorobie psychicznej matki, zakłamaniu oraz manipulacji.

Autorka Zoe Beck porusza w swojej książce dwa wątki, które pod koniec łączą się w jedną całość.  W książce przeplatają się losy młodej dziewczyny Fiony oraz losy Carli - żony i matki, która popada w obsesje. Carla - tytułowa bohaterka trafia do szpitala. Musi się na ten czas rozstać ze swoją półroczną córką Felicitas. Kiedy pielęgniarka przynosi jej dziecko, Carla stwierdza , że to nie Fliss. Niestety nikt jej nie wierzy.  Prawda jednak okazuje się zaskakująca...

Pozycja bez wątpienia godna polecenia. Trzyma w napięciu od początku do końca.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Kolejne spotkanie DKK 9 grudnia godz. 15.30.

                                              Galeria fotografii 

15 października odbyło się kolejne spotkanie DKK, na którym omówiliśmy ,,Szklane Gejsze"  Susanny Quinn. Autorka w fantastyczny sposób opowiada historię młodej kobiety, która chce zmienić swoje życie. Bohaterka powieści za namową przyjaciółek Annabel i Julii przyjeżdża do Tokio.

Stephanie po przyjeździe zatrzymuje się w pokoju jednej z nich - Annabel. Nie może jednak skontaktować się ze swoimi znajomymi, dlatego też podejmuje poszukiwania na podstawie znalezionego tam pamiętnika. Aby dowiedzieć się czegokolwiek musi zacząć pracować jako hostessa w tokijskim barze. Tam dociera do niej, że to zupełnie inne miasto, a ona sama gubi się w tajemniczym japońskim świecie płatnej miłości. 

Książka to interesująca pozycja literacka przedstawiająca współczesne gejsze, pracę hostess oraz funkcjonowanie tokijskich lokali.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 19 października o godz. 16.00.                                

                                                 Galeria fotografii


,,Wyspa niekończących się miłości" Daina Chaviano to kolejna powieść omówiona przez Dyskusyjny Klub Książki. Mieszkająca w Miami kubańska emigrantka Cecillia poznaje tajemniczą, starszą panią. Kobieta opowiada dziewczynie niezwykłą historię, która przed stu laty miała swój początek w trzech odległych od siebie miejscach: Chinach, Hiszpanii i Afryce.

W spotkaniu uczestniczyło 14 osób. Treść omawianej książki nieprzypadła jednak czytelnikom do gustu, ze względu na sporą ilość magii i fantasy.

                                         Galeria fotografii22 lipca spotkaliśmy się po raz piąty w tym roku, aby omówić najnowszą powieść Katarzyny Michalak ,,Ogród Kamili" z Serii Kwiatowej.  Poznajemy młodą dziewczynę - Kamilę, która jako szesnastolatka traci matkę. Po jej śmierci zamieszkuje u swojej cioci Łucji. Tytułowa bohaterka poznaje i zakochuje się bez pamięci w starszym od siebie mężczyźnie. Niestety on zostawia ją bez słowa. Kamila nie może się z tym pogodzić i codziennie wysyła do niego maile.  Dziewczyna marzy o kochającym mężu, gromadce dzieci i pięknym ogrodzie z różami. Po skończeniu szkoły postanawia zmienić swoje życie i zaczyna szukać pracy. Dostaje propozycje w dwóch firmach.  Postanawia więc i wyjeżdża do Milanówka, gdzie ma koordynować remont domu .  Czy jej marzenia spełnią się...?

Czytając tę książkę zapominamy o istniejącym świecie. POLECAMY!

                                      Galeria fotografii


26 czerwca podczas spotkania DKK dyskutowano na temat książki ,,Tajemnice Windsorów".

,,Tajemnice Windsorów'' to ,,kolekcja grzechów rodziny królewskiej" Wielkiej Brytanii.  Autor w swojej książce ukazuje prawdziwe oblicze potomków Elżbiety II,  jej syna Karola  oraz  lubianej pary książęcej Williama i Kate.Wspólnie zachęcamy do przeczytania książki, z której można dowiedzieć się wiele ciekawych i nieznanych faktów z sekretnego życia członków rodziny Windsorów. Pozycja znajduję się w zbiorach naszej Biblioteki, dlatego serdecznie zapraszamy do wypożyczania!

                                             Galeria fotografii
Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone zostało książce ,,Madame Hemingway"  Paulai McLain, która przedstawia pierwszą ,,paryską" żonę Ernesta Hemingwaya - Hadley Richardson.
Autorka ukazuje w scenerii  Paryża lat dwudziestych  miłość Ernesta i Hadley. Ona starsza od niego o parę lat, on młody i ambitny początkujący pisarz. Ernest Hemingway kojarzył się od zawsze jako starszy, ustatkowany człowiek, autor książki  ,,Stary człowiek i morze". W omawianej  powieści autorka przedstawia losy młodego pisarza, który wraz ze swoją małżonką wyjeżdża do Francji, aby dołączyć do grona wielkich artystów. Tam wiodą  intensywne  i hulaszcze życie zakrapiane alkoholem. Czy ich miłość przetrwała? Jak kończą się losy bohaterów? Wspólnie zachęcamy do przeczytania.
Niestety z bólem żegnamy jednego z Naszych serdecznych klubowiczów,  pana Władysława.  Zawsze pozostanie w naszej pamięci......
Jak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami.
Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pana Władysława.
Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia.
Następne spotkanie DKK 26 czerwca, godz. 16. Zapraszam!
                          Galeria fotografii 

10 kwietnia odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omówiona została ,,Peonia" Pearl S. Bucka oraz powieść ,,Cytrynowy stolik" brytyjskiego pisarza
J. Barnesa.


,,Peonia" to książka opisująca realia życia bogatej żydowskiej rodziny mieszkającej  w Chinach, w XIX wieku.  Państwo Ezra kupują małą chińską dziewczynkę, która w przyszłości ma zostać służącą ich jedynego syna Dawida. Kiedy chłopak dorasta, matka postanawia ożenić go z córką rabina. Niestety jest już on zakochany w pięknej Chince. W Dawidzie podkochuje się również tytułowa Peonia, ale nie ma ona szans na jego poślubienie. Postanawia jednak uszczęśliwić swego pana i pomaga mu w zdobyciu ukochanej Kueilan. Swoim zachowaniem doprowadza do dramatycznych wydarzeń.
Zachęcamy do przeczytania i poznania dalszych losów bohaterów.
Opinie klubowiczów:
,,Powieść przyjazna każdemu czytelnikowi bez względu na wiek. Przenikanie różnych kultur, walka o swoje prawa i zapewnienie sobie bytu".
,,Ciekawy wątek miłosny".
,,To ciekawa powieść o dwóch kulturach i ich obyczajach".


,,Cytrynowy stolik"  to  zbiór opowiadań  dotyczących wieku dojrzałego. Bohaterowie Barnesa są różni. Należą do różnych klas, różnych krajów i realiów. Starzeją się na wiele sposobów, a każdy z tą starością robi coś innego. Niektórzy przyjmują swoją dolę, inni stawiają opór, jeszcze innych przepełnia wielki żal. Niestety książka nie przypadła czytelnikom do gustu ze względu na poruszony temat i ciężki język.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 20 maja o godz. 16.
ZAPRASZAMY

Kowalczyk Aneta-moderator

                                    Galeria fotografii

 

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa RakaPrzyślij wiersze do 30 września!


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum/nauczyciele


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

21-04-2021

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną