Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

Wysyłając maila oświadczam, iż zapoznałem/(am) się z klauzulą informacyjną (dostępną pod zakładką "RODO") dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Bibliotekę.


KATALOG ON-LINE


 


 


 


   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Klub Kodera

 

 

Witamy na stronie Klubu Kodera

Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie

Zajęcia odbywają w ramach kontynuacji projektu GO_PRO! realizowanego przez Stowarzyszenie MERITUM oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
Zajęcia prowadzą przeszkolone bibliotekarki Anna Goszczyńska i Aneta Kowalczyk.

 


2018

 

Czerwiec & lipiec 2018

 

Maj 2018

 

Marzec 2018

Luty 2018

 

W Nowym 2018 roku kontynuujemy zajęcia w ramach Klubu Kodera w Krasocinie. Uczestniczki zajęć bez problemu składają kolejnego robota. Tym razem do sterowania robotem wykorzystaliśmy polecenia z programu w kostce sterującej.


 

2017

 

W grudniu dzieci budowały roboty własnego projektu. Uczestnicy zajęć mogli wykorzystać swoją dotychczasową wiedzę oraz projekty robotów, by zbudować własne niepowtarzalne konstrukcje oraz sprawdzić, czy motory i czujniki działają w nich poprawnie.

 

 


W listopadzie programowaniem w Klubie Kodera w Krasocinie zainteresowały się dziewczyny. Budowały i programowały swojego pierwszego robota jeżdżącego, wykorzystującego podstawowe motory i czujniki. Uczestniczki zajęć poradziły sobie z tym bez problemu.

 


Podczas zajęć w październiku klubowicze z KK w Krasocinie programowali na różne sposoby robota jeździka, który przy użyciu m.in. czujnika koloru porusza się po przygotowanym torze. Filmy z zajęć dostępne są na naszym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/GminnaBibliotekaPublicznawKrasocinie/

 


 

Wraz z początkiem roku szkolnego biblioteka publiczna w Krasocinie przypomina o możliwości udziału w zajęciach z programowania w ramach Klubu Kodera. Podczas spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie zaprezentowane zostały możliwości robotów na przykładzie robota Jeździka oraz robota Puppy z klocków Lego Mindstorms, które dzięki inteligentnemu klockowi z aplikacją EV3 wykonują zadane polecenia. Wspólnie próbowaliśmy także "zaprogramować" zakup prezentu na święta za pomocą prostych algorytmów, które pozwoliły lepiej zrozumieć ideę programowania.

 

 

 


Wraz z końcem roku szkolnego i początkiem wakacji  apetyt na budowanie własnych robotów rośnie wśród użytkowników biblioteki. Na kolejnych zajęciach swojego pierwszego robota budowali i programowali Ada i Kuba. Poszło im bardzo sprawnie, mieli bowiem doświadczenie w środowisku programowania Scratch.

 

 

 


 

 

Podczas kolejnych zajęć w Klubie Kodera w Krasocinie zbudowaliśmy Robot Arm, który może przenosić małe ładunki w zaprogramowanej wcześniej pętli. Zbudowanie tego robota wymagało czasu, nie obyło się bez małych pomyłek, ale efekt końcowy przeszedł nasze oczekiwania. Działanie robota obejrzyj na Facebooku

 

 

 


 

W kwietniu nasi klubowicze sprawdzali możliwości swoich robotów. W ruch poszły sensor przycisków, koloru, dźwięku, obrotów silnika. Wspólnie pisaliśmy krótkieprogramy i sprawdzaliśmy czy robot działa tak jak zaplanowaliśmy. Zajęcia pozwoliły na lepsze poznanie funkcjonowania środowiska programowania EV3.

 

 


 

Podczas zajęć Klubu Kodera w Krasocinie w marcu nowi uczestnicy budowali swoje pierwsze roboty i testowali  ich możliwości  programowania w aplikacji EV3. Z dumą podziwiali efekty swojej pracy.

 

 


 

W lutym podczas spotkań w Klubie Kodera w Krasocinie uczestnicy zajęć budowali proste roboty z klocków Lego, a następnie w aplikacji Lego Mindstorms EV3 sprawdzali możliwości takich robotów.

 


 

W styczniu kodowaniem robotów z klocków Lego Mindstorms zainteresowały się kolejne dzieciaki. Poznały one podstawowe zasady kodowania w aplikacji EV3 oraz sprawdziły swoje nowo nabyte umiejętności.

 

 


 

Grudzień sprzyjał składaniu klocków Lego i programowaniu robotów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie. Być może zbliżające się święta i myśl o prezentach pod choinką napawała młodych koderów nadzieją na zdobycie własnego zestawu Lego. Uczestnicy zajęć zbudowali pojazdy jeżdżące i próbowali je zaprogramować.

 


 

Kolejny miesiąc działania (listopad) krasocińskiego klubu za nami. Przez te 4 spotkania klubowicze budowali i programowali swoje modele robotów, ucząc przy tym nowych kolegów. Tajniki programowania nie są już takie straszne.


W październiku młodzi klubowicze budowali i programowali swoje roboty, które co tydzień ulepszali - zmieniając program. Nasze zajęcia stają się coraz bardziej atrakcyjne. Dzieci koncentrują się na zadaniu i dążą do jego realizacji. Wspólnie budują - tworząc  nowe, czasem zaskakujące roboty.


Robot, który sam pisze i tworzy rysunki powstał we wrześniu. Konstrukcja tego robota jest bardzo prosta. Robot został tak zaprogramowany, aby w odpowiedni sposób, za pomocą linii,  tworzyć proste  rysunki i kształty. Każdy z klubowiczów mógł sam zaprogramować to co chce narysować.


Konstrukcja, która m. in. powstała w sierpniu to motocykl. Nasz model powstał ze zdjęcia, dlatego odwzorowanie troszkę nam zajęło. Aby nasz motocykl mógł się poruszać napędzany jest silnikiem, który wraz z kostką EV3 stoi nieruchomo w pewnej odległości od niego. Czujnik odległości umożliwia automatyczne zliczanie ilości okrążeń zrobionych przez motocykl.


Wakacyjne, lipcowe spotkania Klubu Kodera skupiliśmy wokół wiatraka, który miał za zadanie działać w podobny sposób jak turbiny wiatrowe. Wiatrak zbudowany jest z wieży, na szczycie której znajduje się wirnik z odpowiednio  wymodelowanymi łopatami. Dzięki zastosowaniu sensora obrotów silnika możemy sterować ilością i szybkością obrotów. Konstrukcja była bardzo trudna do wykonania.


3 i 10 czerwca klubowicze zbudowali i zaprogramowali robota Niuchacza.


W maju uczestnicy klubu zbudowali gitarę i pięknie na niej zagrali.

 


 

29 kwietnia Bartek zbudowała łazika.

8 i 14 kwietnia klubowicze zbudowali nowego robota ładowarkę do klocków, który będzie mógł załadować różne przedmioty i przewiezie je w inne miejsce.


 

1 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Klubu Kodera, podczas którego klubowicze zaprogramowali robota jeździka, który omijał sprytnie przeszkody, a także robota pułapkę.


4 marca i 11 Amelia i Magda zaczęły budować pułapkę.

 


 

12 lutego, 19 i 25 lutego  nasz klubowicz intensywnie pracował nad swoim nowym pojazdem.


Kolejne spotkanie Klubu Kodera odbyło się 4 lutego 2016 r. W tym czasie nasz klubowicz ponownie zaczął budować robota zgodnie z własnym pomysłem.


 

18 stycznia oraz 22 stycznia Bartek ponownie zaczął swoją przygodę z budowaniem. Po sortowni przyszedl czas na własny pomysł. Nowo powstały ,samochód" zgodnie ze swoim pomysłem zaprogramował 27 stycznia.


 

Pierwsze spotkanie w 2016 roku odbyło sie 8 stycznia. Bartek razem z koleżanką Magdaleną kończyli budować sortownię klocków.

 

21 grudnia 2015 roku odbyły się ostatnie spotkanie Klubu Kodera w tym roku. Podczas tych zajęć Bartek dalej budował sortownię.

 


14 grudnia na zajęciach Nel oraz Wiktoria zaprogramowały swwoją ,,pułapkę".


25 listopada Maja oraz Magda rozpoczęły budowę sortowni.

 


Dziewczyny też załapały bakcyla i zaczynają bardzo chętnie brać udział w zajęciach. 11 listopada oraz 16 listopada Maja, Magda oraz Wiktoria i Nel zaczęły budować swojego robota Koparkę oraz Pułapkę.


5 listopada Bartek i Magdalena zaprogramowali swojego pierwszego robota. Potrafił jeżdzić, obracać się, wydawać dzwięk czy mrugać oczami.


W październiku nasi najmłodsi klubowicze Magdalena oraz Bartłomiej zaczęli budować swojego robota od podstaw.  Po tym etapie zaczną poznawać zasady i działanie programowania.


Wrzesień przyniósł nam nowych klubowiczów, którzy z zapałem budują i poznają tajniki programowania. Podczas zajęć wrześniowych Kuba, Dawid oraz Miłosz zbudowali i zaprogramowali Prostego Robota Zdalnie Sterowanego oraz  Robota Grabie.

Robot Tracker został zaprogramowany 14 sierpnia i na kolejnych dwóch zajęciach (17.08 i 28.08). Cieszył się sporym zainteresowaniem, każdy chciał go obejrzeć i dotknąć. Robot to gąsięnnicowy robot terenowy z mieszarką z podwójnnymi ostrzami.

 

W poniedzialkowe popołudnie powstał robot Tracker wykorzystujacy 3 sensory. Za tydzień programujemy!

 

 


 

27 czerwca dzięki Kubie powstał robot Arm działający jak ramię, natomiast tydzień poźniej zaprogramował go aby mógł przenosić ,,ciężary''.


19 czerwca klubowicze zbudowali robota podobnego do łazika zwiedzajacego kosmos oraz robota tzw. zjadacza z czujnikiem odległości.

 


 

Na kolejnych zajęciach 12 czerwca Kuba i Dawid testowali swoje roboty. Zabawy podczas programowania i testowania robota nie było końca.

5 czerwca Kuba zbudował swojego własnego robota sterowanego pilotem (dwa czujniki dotyku), natomiast Dawid dalej budował prostego robota jeżdżącego.

8 maja Kuba  zbudował prostego robota sterowanego algorytmem warunkowym tzw. pułapkę wykorzystującą czujnik odległości. Za tydzień 15 maja, zaprogramował swojego robota, który nie pozwolił się ,,wrogowi" zbliżyć do jego pułapki. Dodatkowo do robota dołożony został czujnik koloru, który po zaprogramowaniu na odpowiednie kolory zamykał lub otwierał pułapkę. Natomiast za tydzień w piątek, dzięki Kubie powstał robot ,,Niuchacz" wykorzystujący czujnik dotyku. Dawid w ten sam dzień zaczął swoją przygodę z budowaniem od stworzenia prostego robota jeżdżącego.


Podczas dwóch ostatnich spotkań (17.04; 24.04.)klubowicz Kuba wraz z kolegą Dawidem ,,powołali do życia" robota Gyro-Boya. Na następnych zajęciach na pewno nam zatańczy:)


W ciągu kolejnych dwóch zajęć Klubu Kodera uczestnicy składali oraz programowali robota wykorzystującego czujnik koloru.

 


 

Na następnych zajęciach również Iza zmagała się z budową robota wykorzystujacego czujnik żyroskopowy.

 


Marzec rozpoczął się bardzo obiecująco... Kuba i Julia zbudowali robota z czujnikiem żyroskopu. Na zdjęciu widać pełne napięcia miny uczestników zajęć, którzy sprawdzają, czy robot wykonuje zaprogramowane działanie.

 


W ostatni weekend lutego Iza wraz z Natalką składały swojego trzeciego robota :) tym samym pokazują, że dziewczyny też mogą być dobre w składaniu klocków LEGO!

 


Również drużyna Natalki wzięła w czasie ferii aktywny udział w programowaniu. Tym razem robot-grabie nie miał przed uczestnikami zajęć żadnych tajemnic. 

 


13 lutego zapał Julii i Kuby pozwolił na stworzenie robota grabie, który będzie jeździł oraz podnosił i opuszczał swoje tzw. grabie. 20 lutego zabrali się za jego programowanie.

 


Również dziewczyny wykazują zainteresowanie Lego i programowaniem. We wtorek 10 lutego Natalka, Magda, Oliwia i Małgosia zasiadły przy komputerze, by stworzyć swój pierwszy program dla prostego robota sterowanego zdalnie. 


W poniedziałek 9 lutego swojego pierwszego robota składali Kacper i Mateusz. Podczas zajęć musieli wykazać się kreatywnością i logicznym myśleniem.


6 lutego natomiast po raz pierwszy udział w zajęciach wzięli Kuba i Julka. Zmierzyli się z budową prostego robota sterowanego zdalnie. Podczas spotkania od razu dało się zauważyć „smykałkę" nowych koderowiczów do Lego i programowania. Mamy nadzieję, że zostaną stałymi członkami Klubu Kodera.

 


Klub Kodera działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie skupia coraz więcej osób wokół tworzenia robotów i ich programowania. W ostatnim tygodniu stycznia z budową robota sterowanego algorytmem liniowym zmagała się Natalka wraz z Izą.  Składanie tego robota przysporzyło trochę trudności, dlatego w kolejnym tygodniu prace nad zakończeniem zadania kontynuowali Iza i Dawid. 


W piątkowe popołudnie, 16 stycznia, zmagania w Klubie Kodera podjęli Natalia, Janek oraz Bartek. Wytrwałością wykazała się Natalka, która nie tylko złożyła robota, ale i go zaprogramowała. Efektem spotkania jest zdalnie sterowany samochód, który jeździ w wybranym kierunku, przy pomocy przycisków na kostce sterującej. Zdjęcia ze spotkania są dostępne TUTAJ.


 

W poniedziałek 5 stycznia, swoją działalność rozpoczął Klub Kodera. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy przypomnieli sobie zasady działania aplikacji EV3 służącej do programowania oraz próbowali zaprogramować robota według wyznaczonego zadania. Po kilku próbach nasz robot działał (prawie) według planu ;)

 

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa RakaPrzyślij wiersze do 30 września!


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum/nauczyciele


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

21-04-2021

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną