Aktualności

76 rocznica Powstania Warszawskiego. Pamiętamy!

1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie – wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”, połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Największa operacja militarna Armii Krajowej. 1 sierpnia 2020 r. przypada 76 rocznica tego zrywu niepodległościowego. Pamiętamy!

Powstańcza "Kotwica" nie dla każdego i nie wszędzie

NOWOŚCI

Pogoda nas nie rozpieszcza, dlatego zapraszamy po kolejne nowości książkowe i pozwolą choć na chwilkę oderwać się od tej ponurej rzeczywistości:)

 

 

 

 

 

 

Więcej „NOWOŚCI”

Śpiewająca biblioteka

Zachęcamy Państwa do oglądania i słuchania książki „Opowieści babci Gruni” Edyty Zarębskiej.
Co tydzień, od lipca do końca września, będzie można zobaczyć i posłuchać kolejnej części (odcinka).
Chcąc wzbudzić kreatywność maluchów, do każdej z kolejnych części będą dołączane kolorowanki z bohaterami opowieści i innymi postaciami.

Kolorowankę w postaci pliku JPG będzie można pobrać i wydrukować.
Niebawem pojawi się również zadanie dla starszych dzieci, w którym trzeba będzie wykazać się pomysłowością twórczą.
Przewidziane nagrody!

Projekt „Zrealizowałam w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
– Kultura w sieci”, a słuchowisko powstało w studio Polskiego Radia Lublin.

Aby nie pominąć kolejnego odcinka wystarczy zaobserwować lub polubić stronę na Facebooku „Śpiewająca Biblioteka”.

Ten i kolejne odcinki będą miały swoje premiery na stronie autorki na Facebooku.
www.facebook.com/SpiewajacaBiblioteka

https://youtu.be/Woyf5r7qmtw 

Noc Bibliotek 2020

Noc Bibliotek 2020
 

VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 10 października 2020 r.  pod hasłem ,,Klimat na czytanie”. Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Akcję Noc Bibliotek organizowana jest od 2015 roku.

Narodowe Czytanie 2020

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Wspólne czytanie utworu odbędzie się w sobotę 5 września 2020 rokuDziewiątą lekturą odsłony Narodowego czytania będzie Balladyna Juliusza Słowackiego. Prezydent RP Andrzej Duda zachęca do współtworzenia akcji: – ,,Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy.”

Do góry

Skip to content