Aktualności

Głosowanie na prace „Mój książkowy Superbohater/Superbohaterka”

Spośród nadesłanych prac Jury wybrało po 10 prac z każdej kategorii, które są teraz opublikowane na fanpage naszej biblioteki i oddane pod Państwa głosowanie – autor pracy z największą ilością polubień (w każdej kategorii) zostanie zwycięzcą konkursu. O nagrodzie zdecyduje ilość polubień wybranego zdjęcia z rysunkiem. Głosować można do 13 maja do godz. 18.00.
• Brane pod uwagę będą głosy oddane po kliknięciu w dwie ikonki, które są dostępne w serwisie Facebook: „Lubię to!” – ikonka z kciukiem, „Super” – ikonka serca.
• Organizatorzy nie są odpowiedzialni za wszelkie przerwy techniczne w dostępie do Facebook.
• Do oceniania (lajkowania) zdjęć wymagane jest posiadanie konta w serwisie Facebook.

Po zalogowaniu na Facebooku kliknij w link i wybierz zakładkę DYSKUSJA. Pojawią się foldery z pracami wybranymi przez Jury do głosowania 🙂 każdy folder to odrębna klasa ( 0 , I, II lub III).

Kliknij aby zagłosować na Facebooku

Właśnie trwa Tydzień Bibliotek, święto to przypada od 8 do 15 maja.

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2022 jest „Biblioteka – świat w jednym miejscu” , czyli cała wiedza o świecie na wyciągnięcie ręki.

Tydzień Bibliotek to czas promocji czytelnictwa i bibliotek. To święto nie tylko bibliotek i bibliotekarzy, ale również wszystkich CZYTELNIKÓW!

 

INFORMACJA

Drodzy Czytelnicy,
informujemy że 6 maja (piątek) Gminna Biblioteka Publiczna im. F. Raka w Krasocinie oraz filia biblioteczna w Bukowie czynne do godziny 13:30.
Filia biblioteczna w Olesznie czynna do godziny 13:00. 

Święta majowe

Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski.
1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy. Rodowód tego święta sięga XIX wieku i niestety jest naznaczony krwią i cierpieniem wielu osób. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. przez Kongres założycielski II Międzynarodówki (zrzeszenie partii socjalistycznych). Wybrana data była wyrazem pamięci dla strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy. Manifestacja została brutalnie stłumiona przez policję, w wyniku czego życie straciło wiele osób.
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.
3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim.

Do góry

Skip to content