Aktualności

Kartki i upominki na Dzień Babci i Dziadka

Niebawem Dzień Babci i Dziadka. Każdego roku staramy się pamiętać o naszych najbliższych. Przecież dziadkowie zajmują szczególne miejsce w naszym życiu. Od zawsze otaczają nas miłością i opieką.
Dzisiaj w bibliotece dzieci mogły wykonać własnoręcznie, piękne kartki i upominki. Wiadomo, te zrobione samodzielnie od serca są najpiękniejsze!
Życzymy wszystkim babciom i dziadkom WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Więcej „Kartki i upominki na Dzień Babci i Dziadka”

Spektakl „Dziadek do orzechów” w bibliotece, czyli ferie 2022 czas zacząć

Spektakl Dziadek do orzechów w ykonaniu aktorów z Teatru Blaszany Bębenek w bibliotece w Krasocinie ferie 2022W pierwszy dzień ferii gościliśmy w murach biblioteki Teatr Blaszany Bębenek. Dzieci, które przybyły do biblioteki mogły obejrzeć interaktywny spektakl pt. „Dziadek do orzechów”. Dziadek do orzechów” to adaptacja powieści E.T.A Hoffmanna, zinterpretowana i przełożona dla najmłodszych widzów.

 

 

 

 

 

 

Więcej „Spektakl „Dziadek do orzechów” w bibliotece, czyli ferie 2022 czas zacząć”

Ferie 2022 w bibliotece

PLAKAT FERIE GBP 2022     Gminna Biblioteka Publiczna im. F. Raka w  Krasocinie zaprasza dzieci w wieku 5-12 lat na zajęcia w czasie ferii zimowych.  Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 10:00. Zajęcia bezpłatne.

Więcej „Ferie 2022 w bibliotece”

Stefan Wyszyński – biograficzna wystawa

Stefan Wyszyński wystawa

Gminna Biblioteka Publiczna im. F. Raka w  Krasocinie serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy biograficznej o Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

Uchwałą Sejmu i Senatu kardynał został wybrany patronem 2021 r. 28 maja 2021 r. przypadała 40. rocznica śmierci prymasa, a 3 sierpnia – 120. rocznica urodzin.

Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN. Możną ją oglądać w bibliotece od 11 stycznia do 21 stycznia 2022 r.

 

 

Poznajemy baśnie – Czerwony kapturek

Poznajemy baśnie-Czerwony kapturek

W środę 5 stycznia, w bibliotece odbyły się zajęcia dla 6-latków z Samorządowego Przedszkola w Krasocinie, które przybyły do nas wraz ze swoją wychowawczynią panią Emilią Pawłowską. Tematem spotkania była znana i lubiana baśń o Czerwonym Kapturku. Po przypomnieniu teksu baśni, dzieci odwzorowywały kolejność wydarzeń w baśni, naśladowały podróż Czerwonego Kapturka do babci oraz komponowały zawartość koszyczka, który bohaterka miała zanieść do babci. Na koniec dzieci z wielką radością wypożyczyły książeczki.

Więcej „Poznajemy baśnie – Czerwony kapturek”

Spotkanie DKK w Olesznie

Na grudniowym spotkaniu DKK omawialiśmy lekturę autorstwa J.S. Margot pt. „Mazel Tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów”. Książka przekazała nam duży ładunek optymizmu i potwierdziła, że przy wzajemnej otwartości i zrozumieniu zderzenie dwóch tak skrajnie różnych światów i światopoglądów z czasem może przynieść niezwykłą przyjaźń, która może przetrwać lata. Polecamy…..

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniu 7 stycznia (piątek) Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka w Krasocinie i jej filie będą nieczynne.

Piątek,  7 stycznia będzie dniem wolnym od pracy zgodnie z wypełnieniem zapisów ustawowych udzielenia dni wolnych za święta przypadające w sobotę (01.01.2022 r.).

Za utrudnienia przepraszamy!

Informacja

Drodzy Czytelnicy,

uprzejmie informujemy, że 31 grudnia (piątek) biblioteka, jej filie i punkty biblioteczne będą czynna do godz.14.00.

 

Darmowy spektakl on-line „(Nie)brzydkie kaczątko”


Drodzy Czytelnicy,

serdecznie zapraszamy do skorzystania ze specjalnej oferty obejrzenia spektaklu on-line „(Nie) Brzydkie Kaczątko.

Zapraszamy na dobrze znaną historię o brzydkim kaczątku, opartą na klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena w autorskiej oprawie. (Nie)Brzydkie Kaczątko to spektakl o samotności, ale i o odnalezieniu
własnej drogi, o odwadze i pięknej przemianie.

Spektakl będzie dostępny od 27 grudnia do 2 stycznia. Zapraszamy, oglądnie spektaklu jest darmowe.

 

Więcej „Darmowy spektakl on-line „(Nie)brzydkie kaczątko””

 

Więcej „Darmowy spektakl on-line „(Nie)brzydkie kaczątko””

Informacja

Uprzejmie informujemy, że 22 i 23 grudnia biblioteka będzie czynna do godz. 16.00.

Świąteczne warsztaty w świetlicy środowiskowej w Olesznie

W dniach 8,9 i 10 grudnia w świetlicy środowiskowej w Olesznie odbyły się warsztaty dla młodzieży. Stworzyli on piękne dekoracje świąteczne. Młodzież wykonała choinki z papieru, prezenty ze sznurka i gwiazdki metodą Quillingu. Efekt jest imponujący.
Jest jeszcze trochę czasu do świąt, dlatego jeśli jest ktoś chętny do wykonania dla siebie osoby świątecznej to serdecznie zapraszamy do świetlicy.

Więcej „Świąteczne warsztaty w świetlicy środowiskowej w Olesznie”

Do góry

Skip to content