Aktualności

Spotkanie DKK-u w filli w Olesznie

W piątkowe po południe 4 października podczas spotkania DKK w Olesznie omawialiśmy książkę Jean Sasson „ Wybór Jasminy”. Prawdziwa opowieść o niewolnicy, która wywalczyła sobie życie”. Wstrząsająca historia, jaka została opisana w tej książce porusza bardzo ważny temat. Książka „Wybór Jasminy” została napisana na podstawie autentycznego wywiadu z bohaterką, okrutnie krzywdzonej przez Irakijczyków. Jasmina to dwudziestotrzyletnia Libanka pracująca jako stewardesa w liniach lotniczych. Gdy wojsko irackie napada na Kuwejt dziewczyna zostaje aresztowana i trafia wraz z innymi kobietami do specjalnego więzienia. Każda z dziewczyn jest traktowana jak niewolnica seksualna. Kobiety przebywają w jednoosobowych celach w których są gwałcone, bite, głodzone i poniewierane do granic wytrzymałości fizycznej i psychicznej przez żołnierzy, którzy uważali, że kobieta jest przedmiotem, który im się należy i ma zaspokajać ich wszelkie potrzeby – w zamian za to, że ryzykują swoje życie i zdrowie. Ta wstrząsająca opowieść na długo pozostanie w pamięci klubowiczów.

Kalejdoskop pomysłów dla małych i dużych

Zajęcia integracyjne w ramach projektu MKiDN 2019

We wrześniu i w październiku odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „Aktywność w kulturze dla małych i dużych” realizowanego przez GBP im. Feliksa Raka w Krasocinie. Przedszkolaki, dzieci z klas trzecich oraz szóstych ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych, zabawach z chustą i z wieżą oraz z wykorzystaniem sznurka. Zajęcia miały na celu stworzenia w bibliotece miejsca integracji i aktywizacji mieszkańców gminy Krasocin. Podczas zajęć dzieci angażowały się i uczyły współpracy. Wspólne zabawy wzbudziły mnóstwo emocji i dało mnóstwo radości uczestnikom zajęć.

Więcej „Kalejdoskop pomysłów dla małych i dużych”

Informacja XIII OKP im. Feliksa Raka

XIII OKP im. Feliksa Raka podsumowanie 15 listopadaSzanowni Państwo! Uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się 15 listopada (piątek). Rozpoczęcie o godzinie 15:00. Laureatów będziemy powiadamiać telefonicznie po 21 października br.

Wyjątkowa Noc Bibliotek 2019

Noc Bibliotek z MKiDNW miniony weekend w wielu miejscach w Polsce ludzie spędzali czas w bibliotekach. Podczas tej wyjątkowej Nocy Bibliotek i Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała (już po raz czwarty) moc atrakcji. Zgodnie z nazwą wydarzenie trwało do późnych godzin nocnych. Imprezę rozpoczął fenomenalny występ magika-animatora Pana Buźki, który angażując zgromadzoną publiczność, zaprezentował magiczne sztuczki.

Więcej „Wyjątkowa Noc Bibliotek 2019”

Kajtusiowe opowieści – spotkanie dla dzieci z pisarką Moniką Sawicką

We wtorek, 1 października, w bibliotece publicznej w Krasocinie, odbyło się spotkanie autorskie z sympatyczną pisarką Moniką Sawicką. Na spotkanie zaprosiliśmy uczniów klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie. Pani Monika rozpoczęła spotkanie pt. „Kajtusiowe opowieści” rozpoczęła od opowieści o swojej miłości i przyjaźni do zwierząt.

Więcej „Kajtusiowe opowieści – spotkanie dla dzieci z pisarką Moniką Sawicką”

Świętokrzyskie czeka na Ciebie

Świętokrzyskie czeka na Ciebie26 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyła się kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca ochrony powietrza atmosferycznego ,,Świętokrzyskie czeka na Ciebie!” edycja II. Pierwszym punktem programu był spektakl teatralny pt. ,,Czarownica niska emisja”. Spektakl łączył wspaniałą zabawę z dużą dawką informacji z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Widzowie biorący udział w przedstawieniu to klasy I-III ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bukowie wraz z nauczycielami oraz sześciolatki ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie.

Więcej „Świętokrzyskie czeka na Ciebie”

Warsztaty tworzenia podobrazi

Warsztaty tworzenia podobrazi

26 września, w filii bibliotecznej w Bukowie, odbyły się warsztaty tworzenia podobrazi dla osób dorosłych. Uczestniczki spotkania, przy małej pomocy bibliotekarek Anny Goszczyńskiej i Anety Kowalczyk, stworzyły dekoracyjne obrazy z wizerunkiem baletnicy. Wykorzystały do tego gotowe podobrazia, papier ozdobny, tiul, wstążki, dżety oraz pistolety z klejem na gorąco. Panie były bardzo zadowolone z efektów swojej pracy, a gotowe podobrazia zabrały do domu – świetnie sprawdzą się jako dekoracja lub jako prezent np. dla wnuczki.
Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Aktywność w Kulturze dla małych i dużych” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krasocinie. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej „Warsztaty tworzenia podobrazi”

Wyjazd do Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Kielcach

fot OFB 19.09.2019We wrześniu kontynuowane są spotkania w ramach projektu O finansach w bibliotece –edycja VI. Osoby po 50 roku życia, spotykają się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie oraz w filii bibliotecznej w Bukowie. Łącznie w kursie bierze udział 20 osób. Podczas spotkań panie pogłębiają swoją wiedzę dotyczącą m.in. dziedziczenia, bezpieczeństwa zakupów przez Internet, zasad zarabiania na emeryturze. W czwartek, 19 września, uczestniczki kursu, udały się w podróż do Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Kielcach.

Więcej „Wyjazd do Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Kielcach”

Do góry

Skip to content