Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu

Zajęcia DBIZgodnie z coroczną ideą propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych dzieci i młodzieży, w bibliotece odbyło się szereg zajęć skierowanych do dzieci ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie. Od 6 lutego do 8 lutego, zerówka pod opieką p. A. Wrony, klasa II b z p. I. Olczyk oraz klasa I a z Panią E. Świerczewską-Bała podczas zajęć ułożyły z kolorowych liter hasło Internet, stworzyły wspólnie sieć z kłębku wełny, aby zrozumieć działanie Internetu, a także wymieniły czynności, które możemy wykonywać w komputerze. Następnie dzieci obejrzały bajkę z serii Owce w sieci, dzięki którym poznały główne zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Na zakończenie uczniowie kl. In b (p. E. Świerczewska-Bała) wspaniale wyrecytowali wiersz pt. ,,W sieci”.

Więcej „Dzień Bezpiecznego Internetu”

Wizyty w przedszkolu

Wizyty w przedszkolu W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom panie bibliotekarki raz w tygodniu odwiedzają przedszkolaków w Samorządowym Przedszkolu w Krasocinie.Czytając książeczki dostosowane do ich wieku, zachęcają ich do odwiedzania biblioteki oraz uczą nawyku czytania od najmłodszych lat.

Więcej „Wizyty w przedszkolu”

Dzieje samorządu i administracji w Gminie Krasocin 1809-2018 już w zbiorach biblioteki

KsiążkaGminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie wraz z filiami i punktami bibliotecznymi wzbogaciła swoje zbiory regionalne o wyjątkową pozycję książkową „Dzieje samorządu i administracji w Gminie Krasocin 1809-2018” autorstwa Grzegorza Sado. Publikację wydaną przez Stowarzyszenie „Wspólnie dla gminy” przekazał bibliotece Wójt Ireneusz Gliściński. Serdecznie dziękujemy!

Choinka w Chotowie

Zabawy z chustąW dniu 25 stycznia 2019 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Chotowie zorganizowała po raz kolejny dla najmłodszych pociech choinkę. W tym roku w ten szczytny cel włączyła się Biblioteka Publiczna w Krasocinie.

 

 

 

Więcej „Choinka w Chotowie”

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

DKK24 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Nowym 2019 Roku.
Rozmawialiśmy o książce Iwony Menzel pt. Szeptucha. Akcja książki toczy się na Podlasiu, w małej wsi, w której wciąż rolę ważnej osoby w życiu małej społeczności odgrywa tytułowa szeptucha -uzdrowicielka ludowa po której niesamowity dar dziedziczy wnuczka Olena. Zdecydowanie zachęcamy do przeczytania. Lektura łatwa i przyjemna, czasami humorystyczna.

Kolejne spotkanie DKK-u odbędzie się 21 lutego o godzinie 16.00 podczas, którego odbędzie się Koncert Noworoczny Lecha Skawińskiego i Krzysztofa Nawrota. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Klubu Seniora oraz mieszkańców gminy Krasocin.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki – 28 tys. nowych czytelników

Podsumowanie projektuCzy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego we wrześniu 2018 r. w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęliśmy projekt pilotażowy skierowany do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.
Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najwcześniejszych lat życia dziecka, dlatego zaprosiliśmy rodziców trzylatków, żeby wspólnie ze swoimi Maluchami odebrali w bibliotece wyjątkowy prezent.

OD 01.01.2019. PO ODBIÓR KSIĄŻECZKI NA START ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI URODZONE W 2016 ROKU.

Więcej „Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki – 28 tys. nowych czytelników”

NOWE KODY DOSTĘPU DO IBUK LIBRA!!!

DRODZY CZYTELNICY!
INFORMUJEMY, ŻE OD 22.01.2019 OBOWIĄZUJĄ NOWE KODY DOSTĘPU DO PLATFORMY IBUK LIBRA!

ABY UZYSKAĆ NOWY KOD, ODWIEDŹ NAS W BIBLIOTECE LUB ZADZWOŃ. ZAPRASZAMY!

Do góry

Skip to content