Aktualności

Tydzień Bibliotek – Dzień Bibliotekarza

W dniach 8-15 maja w bibliotekach obchodzony jest Tydzień Bibliotek. 8 maja jest Dniem Bibliotekarza.  W tym dniu, wielu bibliotekarzy łączy się wspólnie, aby cieszyć się z tego zawodu, który promuje wartości kulturowe, edukacyjne i społeczne bibliotek. Co roku Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka organizowała szereg zajęć skierowanych do różnych grup wiekowych. Niestety, ten rok jest zupełnie inny. Pomimo trudności, w jakiej się znaleźliśmy, nie zapominajmy o bibliotekach i ich pracownikach. Wypożyczalnie zostały ponownie otwarte, serdecznie zapraszamy.

Otwarcie biblioteki dla czytelników

Szanowni Czytelnicy!
Od 6 maja 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka w Krasocinie wraz z filiami bibliotecznymi w Bukowie i Olesznie ponownie zostaje otwarta dla czytelników. Placówki jednak będą działać w reżimie sanitarnym:
Nie działa czytelnia, czytelnia internetowa, punkt usługowy.
Działa tylko wypożyczalnia.
Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do zbiorów (książek, płyt dvd, audiobooków, czasopism)
Na terenie biblioteki głównej jednorazowo mogą znajdować się 3 osoby (nie dotyczy personelu)a w filiach 1 osoba; czytelnicy muszą pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: zasłanianiu ust i nosa, zakładaniu rękawiczek jednorazowych, używaniu płynów do dezynfekcji oraz zachowaniu 2 m dystansu miedzy sobą.
Jednorazowo można wypożyczyć 5 książek (dzieci 7), audiobooków lub płyt.
Zasadne jest wcześniejsze umówienie telefoniczne lub mailowe wizyty na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek, rekomendujemy także przesłanie mailowo listy zbiorów, które Państwo chcieliby wypożyczyć. Zbiory do wypożyczenia można również zgłaszać telefonicznie, rezerwować za pomocą systemu MAK+, ostatecznie przyjść z pisemną listą gotowych tytułów.
Zbiory będą wypożyczane na okres 1 miesiąca – bardzo prosimy o terminowe zwroty. Z uwagi na fakt, że zwracane egzemplarze będą musiały przejść 14 dniową kwarantannę prosimy o zwroty natychmiast po przeczytaniu / obejrzeniu /wysłuchaniu danego egzemplarza (bardzo proszę, nie czekajcie Państwo ze zwrotem na przeczytanie wszystkich wypożyczonych książek, niech inni czytelnicy też mogą w miarę szybko z nich skorzystać). Zwrotów można w pełni bezpieczny sposób dokonać za pomocą wrzutni zewnętrznej.)
Nie będą organizowane żadne wydarzenia kulturalne, imprezy i zajęcia biblioteczne.

Godziny otwarcia biblioteki:
Krasocin
Poniedziałek 8.00-16.00
Wtorek 8.00-16.00
Środa 10.00-18.00
Czwartek 8.00-16.00
Piątek 10.00-18.00
Bukowa
Wtorek 10.00-18.00
Czwartek 8.00-16.00
Oleszno
Wtorek 10.00-18.00
Piątek 8.00-16.00

Informacja

Szanowni Czytelnicy!

Od 4 maja 2020 r., zgodnie z informacją przekazaną przez Premiera Mateusza Morawieckiego, biblioteki mogą zostać ponownie otwarte dla Czytelników. O dokładnej dacie i szczegółach otwarcia Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksa Raka w Krasocinie poinformujemy Państwa po wejściu w życie właściwego aktu prawnego, konsultacji z organizatorem i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną we Włoszczowie.

Ważne święta majowe

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski- w pierwszych trzech dniach obchodzone są trzy ważne święta: Państwowe Święto Pracy (1 maja), Państwowe Święto Flagi (2 maja) i Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Warto pielęgnować tradycje narodowe i eksponować publicznie symbole naszego państwa, dlatego pamiętajmy wszyscy, aby wywiesić flagi w majowe święta.

Informacja

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka w Krasocinie otrzymała 9000,00 zł dofinansowania z MKIDN na organizację
XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka.

Pobierz darmowy e-book Matematyka dla smyka (4-7 lat)

Szanowni Państwo,

Szkoły i przedszkola w dalszym ciągu są zamknięte, a my powinniśmy dla własnego bezpieczeństwa zostać w domu. By pomóc rodzicom w opiece nad dziećmi i wspierać jednocześnie rozwój maluchów, wydawnictwo GREG udostępnia

 darmowy e-book z wybranymi  książkami z zadaniami z matematyki. Pamiętajmy, że ćwiczenie czyni mistrza, a zostanie mistrzem matematyki to dopiero coś!

E-book jest całkowicie bezpłatny, można go rozpowszechniać i wykorzystywać do realizacji Państwa pomysłów. Zachęcamy do udostępniania np. w mediach społecznościowych!

pobierz bezpłatnie e-book Matematyka dla smyka

Jednocześnie wydawnictwo przypomina o poprzednich e-bookach oraz malowankach  z książek.

pobierz bezpłatnie e-book o unikaniu choroby

pobierz bezpłatnie e-book z łamigłówkami i malowankami

Do góry

Skip to content