Aktualności

Śpiewająca biblioteka na Noc Bibliotek już 6 października!

plakat NOC BIBLIOTEK 2023Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka w Krasocinie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat wraz z rodzicami do udziału w imprezie bibliotecznej Noc Bibliotek 2023. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Absurd nie czytać”. Początek o godzinie 17:00 w Wypożyczalni, ul. Floriańska 1, II piętro. W programie:

Więcej „Śpiewająca biblioteka na Noc Bibliotek już 6 października!”

Daty otwarcia Muzeum Chleba i biblioteki w Krasocinie

Drodzy Czytelnicy, Użytkownicy biblioteki i Zwiedzający Krasockie Muzeum Chleba,

przypominamy, że istnieje możliwość zwiedzania muzeum.

Niebawem zakończymy otwarcie w sobotę i niedzielę,

dlatego już dziś zapraszamy na dwa ostatnie weekendy 23/24 września oraz 30 września i 1 października w godzinach od 13.00 do 17.00.

Przypominamy również, że od

30 września  Gminna Biblioteka Publiczna im. F. Raka w Krasocinie

będzie również otwarta w soboty w godzinach od 9.00 do 13.00.

Narodowe Czytanie za nami!

Narodowe Czytanie 2023 przy Muzeum Chleba w Krasocinie8 września 2023 r., Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka w Krasocinie po raz dziesiąty włączyła się w akcję Narodowego Czytania zainaugurowaną przez Parę Prezydencką. W piątek o godz. 10:00 w wyjątkowej scenerii, koło Muzeum Chleba w Krasocinie, dyrektor biblioteki Magdalena Kowalczyk rozpoczęła spotkanie witając przybyłych gości, list od Prezydenta Andrzeja Dudy przeczytał Wójt Ireneusz Gliściński. Następnie zaproszeni goście odczytali fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Więcej „Narodowe Czytanie za nami!”

Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka beneficjentem Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

logo NPRZ 2023Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka jest beneficjentem Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w ramach którego zdefiniowany jest Priorytet 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych”, Kierunek Interwencji 1.1 „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.

Więcej „Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka beneficjentem Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025””

XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka – zgłoszenia do 30 września

plakat XVII OKP im Feliksa Raka z patronatemGminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka w Krasocinie zaprasza do udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Feliksa Raka. Zgłoszenia 3 wierszy przyjmowane są do 30 września (liczy się data stempla pocztowego). W konkursie udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe z całej Polski.
Przewidywane są nagrody rzeczowe, książkowe i finansowe ufundowane przez sponsorów konkursu.

Więcej „XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka – zgłoszenia do 30 września”

Do góry

Skip to content