Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

Wysyłając maila oświadczam, iż zapoznałem/(am) się z klauzulą informacyjną (dostępną pod zakładką "RODO") dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Bibliotekę.


KATALOG ON-LINE


 


 


 


   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

Zajecia kulinarne- rolada szpinakowa

10 kwietnia 2018

Kwietniowe warsztaty kulinarne już za nami. Tym razem było zielono. A to za sprawą szpinaku, z którego powstała pyszna rolada. Szpinak mrożony z dodatkiem masła, soli, czosnku , maki i jaj zamienił się w zielony placek. Pozostało już tylko dodać serek śmietankowy , zwinąć ciasto w roladę i efektowna przystawka gotowa. 

 

czytaj dalej...

Świerszczykowe lekcje na Madagaskarze

10 kwietnia 2018

 

W dniu 9 kwietnia w bibliotece publicznej w Krasocinie odbyły się zajęcia z cyklu Świerszczykowe lekcje, w których udział biorą uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie (wych. Jolanta Rakowska). Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajki "Czterej bracia" pochodzącej z Madagaskaru oraz obejrzały prezentację z ciekawostkami dotyczącymi tej wyspy. Na koniec uczniowie podzieleni na grupy wykonali zabawki z surowców wtórnych - grzechotki i samochodziki.

czytaj dalej...

Lekcja biblioteczna

04 kwietnia 2018

 

22.03 oraz 26.03 uczniowie z kl. III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bukowie (wych. Alicja Sójka, Elżbieta Giemza, Iwona Terpic) gościli w filii Biblioteki Publicznej w Bukowie. Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej historii pisma. Po krótkim zapoznaniu się z księgozbiorem i przypomnieniu zasad panujących w bibliotece, dzieci obejrzały  prezentację na temat historii i rodzajów pisma oraz plansze z rycinami, malowidłami oraz narzędziami, którymi posługiwali się nasi przodkowie. W  podsumowaniu uczniowie rozwiązywali  krzyżówkę i rebusy.

 

czytaj dalej...

Pasowanie na czytelnika

03 kwietnia 2018

W środę 28 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie. Najpierw dzieci wysłuchały opowiadania z książki Asy Lind "Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia". Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani  przez Dyrektor  biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało książeczkę i kolorową zakładkę . Był również czas na zabawę przy użyciu chusty animacyjnej oraz na taniec. Na koniec dzieci mogły sobie wypożyczyć do domu książki i płyty.

 

czytaj dalej...

"Z muzyką wśród zwierząt"-przedstawienie teatralne

03 kwietnia 2018

28 marca w progach GBP w Krasocinie zawitał Teatr Blaszany Bębenek.  Przedstawienie „Z muzyką wśród zwierząt" obejrzały dzieci z publicznego przedszkola z Krasocina oraz uczniowie klas I-III ze szkoły w Mieczynie.  W tym spektaklu główną role odgrywała muzyka. Widowisko  było opowieścią o jaskiniowcu zamieszkującym krainę deszczu. W trakcie wędrówki w poszukiwaniu słońca jaskiniowiec poznaje psotną małpkę. Następnie spotyka sowę, która mówi, że krainę słońca może odnaleźć zwierzę ładnie śpiewające albo grające więc jaskiniowiec postanawia nauczyć małpkę grać na jakimś instrumencie. Przedstawienie  tryskało humorem i wszystkim dzieciom się bardzo podobało. Mali widzowie dowiedzieli się dlaczego talenty trzeba rozwijać, poznali wartość współpracy i zapamiętali przesłanie, że nigdy nie należy się poddawać.

 

czytaj dalej...

Życzenia

02 kwietnia 2018

Życzenia

Ozdoby świąteczne w świetlicy w Olesznie

29 marca 2018

 

W naszej świetlicy przygotowania do świąt ruszyły już od 23 marca. Młodsi uczestnicy zajęć wykonali koszyczki w kształcie zajączka na przybory szkolne. Użyli do pracy papier kolorowy i klej. Natomiast młodzież stworzyła królika i kurkę, którą wykonała z siana. Tutaj już liczyła się precyzyjna praca. Chłopcy musieli kształtować z siana poszczególne części tułowia, które łączyli za pomocą sznurka. Aby nadać wyrazistości pracy, królik został udekorowany wstążką i do łapek miał wręczone jajko z wydmuszki. Zaś kurka miała dodane piórka. W ostatnim dniu zajęć został zrobiony Wielkanocny Króliczek ze wstążki. Było przy nim dużo pracy. Każdą wstążkę trzeba było odpowiednio złożyć, a następnie przypiąć szpilką na styropianowym jajku. Jednak młodzież z naszej świetlicy chętnie pracowała. Efekt wyszedł zachwycający.

Opracowała: Anna Bąk- Majecka

 

Zajączki Wielkanocne

27 marca 2018

We wtorek 27 marca  w zajęciach plastycznych w bibliotece wzięli udział uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego (wychowawczyni Jolanta Rakowska). Zainspirowani marcowym wydaniem magazynu dla dzieci "Świerszczyk" postanowiliśmy stworzyć ekologiczne zajączki. Do tego celu wykorzystaliśmy rolki po papierze, papier kolorowy oraz własne zdolności manualne. Takie zajączki będą miłą ozdobą wielkanocnego stołu.

 

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa RakaPrzyślij wiersze do 30 września!


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum/nauczyciele


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

15-07-2018

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną