Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

Wysyłając maila oświadczam, iż zapoznałem/(am) się z klauzulą informacyjną (dostępną pod zakładką "RODO") dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Bibliotekę.


KATALOG ON-LINE


 


 


 


   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

KONKURS PLASTYCZNY

07 maja 2018

 

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Tygodnia Bibliotek,  zapraszamy do udziału w organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krasocinie konkursie plastycznym dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych oraz gimnazjalistów z gminy Krasocin.

Tematem prac plastycznych ma być wizja bibliotekarza przyszłości. Jak Waszym zdaniem będą wyglądać w nieokreślonej przyszłości pracownicy bibliotek? Chwila zastanowienia i ruszajcie do tworzenia - nagrody czekają! :)

 

 

Ale zanim poniesie Was, młodzi Czytelnicy, fantazja zapraszamy do zapoznania się z REGULAMINEM KONKURSU. Prace, wraz z wypełnionym  formularzem zgłoszeniowym, można składać w siedzibie GBP, ul. Floriańska 1, Krasocin, do 7 maja włącznie.

 

Pliki do pobrania

Regulamin konkursu plastycznego BIBLIOTEKARZ PRZYSZŁOŚCI

Formularz zgłoszeniowy

 

Pasowanie na czytelnika uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krasocinie

24 kwietnia 2018

We wtorek, 24 kwietnia, w bibliotece publicznej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie (wychowawczynie kl. I A - Małgorzata Knap, kl. I B - Iwona Olczyk). W pierwszej części uroczystości Dyrektor GBP w Krasocinie Aleksandra Klim opowiedziała o zaletach czytania książek oraz przeczytała dzieciom opowiadanie "Księga z białymi stronami" autorstwa Asy Lind. Następnie dzieci złożyły przysięgę poszanowania książek i zostały pasowane piórem na czytelnika oraz otrzymały pamiątkowe publikacje z zakładkami i listem intencyjnym dla rodziców. W drugiej części spotkania dzieci odwiedziła Królowa Książek (bibliotekarka Anna Pawelec), która opowiedziała o tym, jak często jest traktowana przez małych czytelników. Wspólnie ułożyliśmy zasady korzystania z księgozbioru i biblioteki. Ostatnim punktem spotkania były zabawy czytelnicze - rozpoznawanie tytułu baśni po rekwizytach oraz odpowiadanie na pytania ukryte w balonach.

 

czytaj dalej...

Spotkanie DKK w Bukowie

23 kwietnia 2018

26. 04.2018 odbyło się spotkanie DKK w GBP filii w Bukowie.  Panie dyskutowały o książce Barbary Freethy „Bez pamięci". Choć przez większość książki, główna bohaterka praktycznie nic nie pamięta i stara się odzyskać choć kilka wspomnień, i ciągnie się to dosyć długo, to i tak nie ma tutaj mowy o nudzie. Wiele się tutaj dzieje. Panie wspólnie stwierdziły, że lekturę czytały z wielkim zainteresowaniem . Jest wciągająca, trzymająca w napięciu, pełna różnych emocji. Chociaż po jakimś czasie zaczęły się domyślać, co mogło się wydarzyć, co skłoniło główną bohaterkę do ucieczki, to i tak znalazło się tutaj wiele rzeczy, które je  zaskoczyły.   

 

100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

23 kwietnia 2018

 

Z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w GBP w Krasocinie odbył się cykl lekcji bibliotecznych. W lekcjach udział wzięli uczniowie klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie. Wspólną lekturą był fragment "Potopu" Henryka Sienkiewicza (rozdz. 14, wątek dotyczący obrony Jasnej Góry) wybrany z proponowanych przez Parę Prezydencką do czytania przez cały rok 44 tekstów Antologii Niepodległości. Po wysłuchaniu fragmentu uczniowie podzieleni na grupy tworzyli rekwizyty, miecze i czapki, dla jednego z bohaterów powieści, Kmicica. Efekty pracy uczniów można podziwiać na zdjęciach.

Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Więcej informacji o akcji na stronie http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2018/

 

 

czytaj dalej...

Spotkanie DKK

19 kwietnia 2018

19 kwietnia w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dorosłych. Tym razem uczestniczki dyskutowały na temat losów bohaterów książki „W zapomnieniu" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.  Utwór opowiada o trudnej miłości młodej pani pedagog i gangstera.  Pomimo, że wszystko ich dzieliło: marzenia, priorytety, światy z których pochodzili, to połączyło ich jedno - gorące uczucie.  Dyskusja nad książka była ożywiona i pełna emocji.  Klubowiczki zgodnie stwierdziły, że miłość może wszystko pokonać, nawet zło a książka „W zapomnieniu" jest tego przykładem.  Na koniec spotkania panie chętnie wzięły udział w zabawie z chustą animacyjną.

 

czytaj dalej...

Nowa usługa w bibliotece ACADEMICA

17 kwietnia 2018

 

CWPN ACADEMICA to bezpłatna cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Projekt ten jest realizowany pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej przez Bibliotekę Narodową oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.

Biblioteka Narodowa za pośrednictwem terminalu znajdującego się w Bibliotece partnerskiej udostępnia pracownikom naukowym, studentom oraz wszystkim zainteresowanym korzystaniem z zasobów wiedzy cyfrowej bazy publikacji naukowych obejmującej podręczniki naukowe, czasopisma naukowe, artykuły naukowe umieszczone na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

czytaj dalej...

Cała Polska Czyta Dzieciom z redaktorem

13 kwietnia 2018

 

W czwartek 12 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Naszym gościem był redaktor włoszczowskiego dodatku Echa Dnia pan Rafał Banaszek. Dzieci z grup "0" z Samorządowego Przedszkola w Krasocinie wysłuchały zabawnych opowiadań z książki Doroty Gellner pt. "Wśibscy".  Pan Banaszek opowiedział najmłodszym o pracy redaktora oraz wykonał zdjęcia, które jak obiecał, zamieści wraz z krótkim artykułem, w serwisie internetowym echodnia.eu. Dzieci w podziękowaniu wręczyły redaktorowi oraz bibliotekarkom ręcznie wykonane upominki. 

czytaj dalej...

DKK dla Młodzieży -

12 kwietnia 2018

„Kawa z kardamonem"  Joanny Jagiełło to książka nad którą dyskutował ostatnio Młodzieżowy Klub Książki. Pierwszą rzeczą, jaka przykuła uwagę młodych czytelniczek była przepiękna okładka. Na szczęście treść książki również przypadła do gustu .  Najbardziej spodobała się prostota książki: to, że opowiada o codziennych problemach młodzieży: szkole, przyjaźniach, miłości. Bohaterowie zostali idealnie dobrani , a sama książka pełna jest mądrych przemyśleń.

 

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa RakaPrzyślij wiersze do 30 września!


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum/nauczyciele


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

15-07-2018

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną