Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

Wysyłając maila oświadczam, iż zapoznałem/(am) się z klauzulą informacyjną (dostępną pod zakładką "RODO") dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Bibliotekę.


KATALOG ON-LINE


 


 


 


   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

Wydarzenie

09 czerwca 2018

Cała Polska Czyta Dzieciom

06 czerwca 2018

We wtorek 5 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie zorganizowała spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Dla uczniów zerówki ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie (wychowawczynie Jolanta Andzel, Elżbieta Świerczewska-Bała) czytali w tym dniu strażacy Krystian Pawłowski i Michał Puchalski z Jednostki Operacyjno-Technicznej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasocinie (panowie grają również w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Krasocin). Strażacy po przeczytaniu krótkiej czytanki "Michałek i pudełko niespodzianek" autorstwa Agnieszki Stelmaszyk, opowiedzieli o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci podczas czasu wolnego (woda, ogień, wypadki itp.). Panowie pokazali również na fantomie, jak należy przeprowadzać resuscytacje krążeniowo-oddechową. Mali ratownicy mogli wykonywać ćwiczenia na fantomie oraz przymierzyć kask strażacki, co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jako, że było to ostatnie spotkanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w roku szkolnym 2017/2018, serdecznie dziękujemy dzieciom z zerówki oraz Paniom wychowawczyniom za comiesięczne spotkania. Na zakończenie akcji rozdaliśmy zakładki CPCD. Dziękujemy również Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie za udostępnienie fantomu na czas spotkania.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto organizowane w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom". Tradycyjnym sygnałem do jego rozpoczęcia jest wspólne odczytanie „Lokomotywy" Juliana Tuwima.

 

czytaj dalej...

Spotkanie w bibliotece

06 czerwca 2018

 24.05.2018 filię Biblioteki Publicznej w Bukowie odwiedziły dzieci z oddziału „0" miejscowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z wychowawczynią  p. Małgorzatą Wilk. Po zapoznaniu się z wypożyczalnią i księgozbiorem, dzieci wysłuchały jednego z popularniejszych wierszy Jana Brzechwy pt. „Kaczka dziwaczka". Opowieść o zwariowanej kaczce zaowocowała nowym pomysłem na kolorowe i różnorodne elementy jej garderoby. Swoje propozycje dzieciaki przeniosły na papier i w ten sposób powstały kolorowe wyklejanki. Pobyt dzieci w bibliotece zakończyła zabawa balonowa z ukrytymi pytaniami, na które wszyscy śpiewająco odpowiadali.

 

czytaj dalej...

Zmiana godzin pracy biblioteki

01 czerwca 2018

 

IBUK Libra

30 maja 2018

Pierwszoklasiści w filii w Olesznie

30 maja 2018

W dniu 18 maja do filii w Olesznie przybyli uczniowie klasy I B wraz ze swoją wychowawczynią Panią Iwoną Kwacą. Większość dzieci, z 14 osobowej grupy, było już czytelnikami naszej biblioteki, co sprawiło nam wielką radość. Pozostali otrzymali karty czytelnika dzięki temu na koniec każdy mógł wypożyczyć sobie książeczkę. Podczas spotkania dzieci poznały zasady panujące w bibliotece publicznej, dowiedziały się jak powstaje książka i zawody z tym związane. Wielkim zaskoczeniem dla dzieci, był fakt iż biblioteka i bibliotekarze obchodzą swoje święto - urodziny w maju. Na zakończenie pierwszoklasiści uczestniczyli w konkursie literackim pod nazwą „Czy znasz tę bajkę„.

 

czytaj dalej...

Informacja

25 maja 2018

Uprzejmie informujemy, 

że w dniu 25.05.2018 r. 

biblioteka będzie nieczynna 

w godz. 12:00-14:00 

Nabór do projektu

25 maja 2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie zaprasza osoby w wieku 50+ do udziału w bezpłatnym projekcie "O finansach w bibliotece - edycja 5". W ramach projektu odbędzie się 5 spotkań edukacyjnych dotyczących prowadzenia budżetu domowego, lokat, kredytów, oszczędzania. Rzetelną wiedzą podzielą się z uczestnikami kursu specjaliści. Spotkania odbywać się będą w siedzibie Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie.

Chętnych zapraszamy po więcej informacji oraz do zapisu w bibliotece, Krasocin, ul. Floriańska 1 lub pod numerem tel. 41 39 17 017.

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

< 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa RakaPrzyślij wiersze do 30 września!


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum/nauczyciele


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

15-07-2018

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną